כמה אפשרויות להגדלת החזה שלך

אם את מעוניינת להגדיל באופן טבעי את גודל החזה, אל תסתכלי אל המקרר שלך. שום מזון או תוכניות אכילה לא הוכחו קלינית כמגדילים את השד. עלייה במשקל עלולה, עם זאת, להגדיל את גודל השדיים ואת שאר הגוף. אם זו לא התוצאה שאתה מחפש, ישנן אפשרויות מלבד דיאטה שעשויות לעזור לשדיים שלך להיראות גדולים יותר. המשך לקרוא כדי ללמוד עוד על מה עליך לדעת על אפשרויות גידול חזה שעובדות. נסקור גם כמה אפשרויות שאינן עובדות להגדלת חזה.

מה שאתה צריך לדעת על חזה

יש מידע חשוב שכדאי לדעת על חזה.

גודל החזה הוא גנטיקה

גודל השדיים שלך נקבע במידה רבה על ידי גנטיקה. כאשר נשים חושבות על גודל החזה, הן מתמקדות לעתים קרובות בנפח או מלאות החזה. גורמים אחרים, כמו היקף החזה, משחקים גם הם תפקיד בגודל החזה שלך. גם נפח השד וגם מבנה העצם הם מאפיינים פיזיים שיכולים להופיע במשפחות.

גודל החזה משתנה עם המשקל והגיל

בנוסף לתורשה, גורמים אחרים נכנסים לקביעת גודל החזה. אלה כוללים משקל וגיל:

 • האופן שבו השדיים שלך נראים כשאתה מתבגר חייב להיות שונה מהאופן שבו הם ייראו בהמשך החיים. גודלם עשוי לגדול או להקטין, וסביר להניח שתתרחש צניחה מסוימת.
 • גודל הכוס והיקף הגו יכולים להשתנות באופן משמעותי עם עלייה במשקל או ירידה במשקל. אם תאבד או תעלה 20 קילו או יותר, סביר להניח שמידת החזייה שלך תעלה או תרד.

הורמונים ומחזורי רבייה משפיעים על גודל החזה

הורמונים, ומחזור הרבייה, משפיעים גם על גודל החזה:

 • רקמת השד מתחילה להתנפח משומן במהלך ההתבגרות, כאשר השחלות שלך מתחילות לייצר אסטרוגן
 • השדיים שלך עשויים לגדול באופן זמני ממש לפני המחזור שלך, כאשר אסטרוגן ופרוגסטרון מגדילים את צינורות השד ובלוטות החלב.
 • חזה מוגדל הוא אחד הסימנים הראשונים להריון. אסטרוגן, פרוגסטרון ופרולקטין פועלים יחד כדי לעורר הגדלת חזה וייצור חלב. השדיים שלך ימשיכו לגדול במהלך ההריון כשהם מתכוננים להנקה.
 • במהלך גיל המעבר, הפחתה באסטרוגן עלולה לגרום לשדיים שלך לאבד גמישות ולהצטמצם בגודלם.

אפשרויות שאתה יכול לעשות כדי להגדיל את השד

תרגילי פיתוח חזה

פעילות גופנית לא תהפוך את השדיים למלאים יותר. עם זאת, התרגילים הנכונים יכולים להיות יעילים מאוד לפיתוח שרירי החזה מתחת לשדיים, כמו גם את שרירי הגב והכתפיים. זה יכול לעזור לשדיים שלך להיראות גדולים יותר, גבוהים יותר ומוצקים יותר.

כמה תרגילים שכדאי לנסות כוללים:

 • מכבשי קיר
 • שכיבות שמיכה
 • הרחבות לחיצת חזה
 • תנוחת קוברה

תעבוד על היציבה שלך

אין שום חיסרון ביציבה מצוינת. אמנם יציבה טובה לא תגדיל פיזית את השדיים שלך, אבל היא יכולה לשפר את המראה שלהם על ידי כך שהם נראים מופקעים יותר. יציבה טובה תומכת גם בשיווי משקל, כוח וגמישות. זה גם עוזר לחזק את שרירי הבטן והגב.

תרגילים המסייעים בשיפור היציבה כוללים:

 • תנוחת הילד
 • תרגיל קרש
 • תנוחת חתול-פרה

שקול חזייה חדשה

נשים רבות לובשות את מידת החזייה הלא נכונה. למעשה, יש מחקר שמצביע על כך ש-70 אחוז מהנשים לובשות חזיות קטנות מדי, ו-10 אחוז לובשות חזיות גדולות מדי. חזייה צמודה מדי עלולה לשטח את השדיים, ולגרום להם להיראות קטנים יותר. זה גם יכול לגרום לנזילות לא מחמיאות על הצדדים והגב. חזייה גדולה מדי לא תתמוך בשדיים, מה שיגרום להם להיראות נפולים.

זה גם מזיק ללבוש חזייה ישנה מדי. חזיות נמתחות בכביסה, ולאחר כביסות רבות הן עלולות לא להתאים יותר לפי המידה על התווית. ייתכן שיהיה צורך להחליף את החזייה הרגילה שלך באחת שמתאימה כהלכה. חזייה מתאימה יכולה לקדם ולהדגיש את השדיים שלך, ולגרום להם להיראות במיטבם, ללא קשר לגודלם. שקול להתאים באופן מקצועי בפעם הבאה שאתה הולך לקניות חזייה.

מהם מוצרים טבעיים להגדלת חזה

מוצרים רבים באינטרנט מבטיחים להגדיל את גודל החזה. אלה כוללים קרמים, קרמים, עיסויים ותוספי מזון. הם כוללים גם מכשירים, כגון משאבות הגדלה. אין ראיות קליניות המצביעות על כך שלכל אחד מהמוצרים או המכשירים הללו יש תועלת כלשהי עבור גודל החזה. בפסקה הבאה, נדון בכל אחד מהם

תוספי הגדלת חזה

בנוסף להיותם חסרי תועלת להגדלת חזה, תוספי מזון עשויים גם להיות לא בטוחים. היזהר מתוספי תזונה לשיפור חזה, מכיוון שהם מכילים עשבי תיבול ומרכיבים שעלולים לגרום לאינטראקציות רציניות עם תרופות שאתה נוטל כעת. אין להם גם יתרונות בריאותיים מוכחים.

קרמים להגדלת חזה

חלק מהקרמים להגדלת חזה עשויים להיות מועילים לעור, אך הם לא יעזרו דבר כדי להגדיל את גודל החזה. אין מחקרים המצביעים על כך שכל קרם, תחליב או טיפול מקומי יכולים להגדיל את השדיים. חלק מהקרמים מציינים על התווית שיש להם אישור ממשרד הבריאות. זה עשוי להיות פרסום כוזב, אז הקפד לחקור את הקרם לפני שאתה קונה אותו.

עיסויים להגדלת חזה

עיסוי חזה נהדר להמרצת זרימת הדם, תמיכה בנוחות הנקה וזיהוי גושים שעלולים להיות ממאירים. עם זאת, זה חסר תועלת לחלוטין לקבלת חזה גדול יותר. אין נתונים מדעיים שהגדלת חזה אפשרית באמצעות עיסוי עצמי או מקצועי.

משאבות להגברת חזה

מכשירים כגון משאבות להגדלת חזה משתמשים בלחץ ויניקה כדי למשוך את השדיים. זה גורם להם להימתח ולהתנפח, מה שעלול לגרום להם להיראות גדולים יותר, באופן זמני. משאבות להגברת חזה נעות בין דולרים בודדים לכמה אלפים. חלקם אף מסווגים כמכשירים רפואיים. למרות זאת, אין ניסויים קליניים המצביעים על כך שכל מכשיר, בין אם זול או יקר מאוד, יגדיל את השדיים.

המסקנה

שום תוכנית מזון או דיאטה לא הוכחה קלינית כמגדילה את גודל החזה. אין גם תוספי מזון, משאבות או קרמים שיכולים להגדיל את החזה. הדרך הטבעית הטובה ביותר לשפר את מראה השדיים שלך היא לבצע תרגילים המחזקים את אזור החזה, הגב והכתפיים. יציבה טובה גם עוזרת.