כיצד לשלוט על הכעס ולהפוך את עצמך להרגיע

יש כל כך הרבה דברים שיכולים לעורר כעס וכולנו יכולים להתעצבן וכועסים על פני הדברים שונים. כעס הוא רגש נורמלי וזה בסדר להביע את זה מדי פעם. אבל אם אתה שמת לב, אבל אתה מקבל כועס על דברים פעוטים או ללא סיבה בכלל, אז אתה זקוק לעזרה. חשוב לשלוט רגש זה בזמן לפני שהיא באה לידי לתוך כמה מצבו הרפואי.

למה אתה צריך לשלוט בכעס שלך

איפה וכמה אנשים אינם מפגינים אחר הכעס שלהם עלול להיות מאוד אלים ולהראות רגשות עזים. עם זאת, לא משנה איך אתה מגיב, חשוב להיפטר רגש זה בגלל הסיבות הבאות:

  • לכעוס על בסיס קבוע עשוי לקחת אגרה על הבריאות שלך וזה אפילו יכול להוביל לבעיות בריאותיות. אתה עלול להיתקל בבעיה עיכול, נדודי שינה, כאבי ראש, דיכאון, בעיות כאלה ואחרות.
  • התגברות הכעס הוא חשוב כמו זה יכול להרוס או להתאמץ היחסים שלכם. כעס יכול לגרום לך לעשות דברים לא הגיוניים, אומרים מילות פוגעות, או לעשות דברים כאלה אחרים המשפיעים יחסים שלך עם האדם האחר. כשאנשים כועסים, הם עלולים לומר דברים מסוימים למישהו שעלול להרגיז אותם וזה יכול להשפיע היחסים שלהם. לפיכך, חשוב לשלוט בכעס לחשוב פעמיים לפני שמדברים כאשר אתה מצוברח או כועס.
  • כעס יכול לגרום לך לאבד את המיקוד שלך, אשר יכול להשפיע לרעה על העבודה שלך.
  • הזדקנות היא תהליך טבעי אבל לכעוס רוב הזמן יכול לקחת שנים מהפנים שלך ולגרום לך להיראות מבוגרת לגילך. מראה שמח ועליז גורם לאדם להיראות צעיר קמט על פן גורם לך להיראות יותר בגילך.
  • כעס יכול לקחת אגרה על התמונה שלך מדי. אם אתה לא מרפה הרגל שלך, אתה עשוי להיות מתויג בתור ציפור כועסת על ידי הקולגות שלך, חברים או אפילו בני משפחה שלנו.

כעס יכול להיות פיסיולוגיות, רגשיות, חברתיות ופיסיות השפעות עליך. לכן, חשוב לאלף המזג שלך בזמן הנכון. בסעיף הבא, נהיה דיון כמה טיפים יעילים כיצד להתמודד עם רגש זה בצורה הטובה ביותר האפשרית.

טיפים לשלוט בכעס שלך

בהתחשב להלן כמה טיפים לניהול כעס יעילים כי אתה יכול לנסות אם אתם כועסים על נושאים טריוויאליים.

1. להראות את הכעס שלך

אם יש משהו שגורם לך משוגע, אתה צריך להביע את זה כי הביקבוק עד הרגשות שלך עלולה להזיק לבריאות. זה מאוד נורמלי להיות נסער או כועס על משהו אבל מה שחשוב יותר הוא channelize הרגשות האלה בצורה חיובית. זה עשוי לעזור לך להרגיש טוב יותר ולא להאשים אחרים ברגשות שלך.

2. להזיע ולפלוט

אחת הדרכים הטובות ביותר כדי לשלוט בכעס שלך הוא על ידי עבודה. מתמכר כמה פעילות גופנית היא אחת הדרכים היעילות ביותר כדי לפרוק את הרגשות השליליים מהמערכת. בכל פעם שאתה מקבל מוטרד ממשהו, לנסות כמה תרגילי מתיחה, יוגה בפועל, או ריצה.

3. תחשוב לפני שאתה מדבר

מילים פוגעות יכול לעשות יותר נזק לאדם מאשר כל סוג של נזק גופני. לכן, לא משנה כמה מטורף או כועס אתה, הקפד לגבות את המחשבות שלך ולחשוב לפני שאתה מוציא מהפה משהו רע. זה יכול לעזור לך לשלוט בכעס שלך לא לאבד את זה על מישהו.

4. לספור אותן עד 10

אם משהו או מישהו שהרגיז אותך, ללא ספק, אתה תהיה כועס. Bu התפרצות זו של כעס בדרך כלל נמשכת עד שתי שניות בלבד. אם אתה לא רוצה להראות את הכעס שלך, לספור עד 10. זה אולי בעצם לשים בצד את הכעס שלך יכול לעזור לך לחשוב בצורה שפויה ולעשות דברים בצורה רציונלית. זוהי דרך נהדרת של לא לעשות דברים בלהט הרגע. אתה יכול ללמד את ההרגל הזה לילדים שלך, כמו גם לעזור להם לשלוט בכעס שלהם.

5. תנשום

כאשר אתה כועס מגביר את פעימות הלב שלך. עם זאת, אם אתה שולט הנשימה שלך או לקבל אותו בחזרה לרמות נורמליות, תוכל לנהל את הכעס שלך היטב. תרגילי נשימה עמוקים נהדרים עבור להירגע כי הם יכולים לעזור לך לקבל את הנשימה בחזרה לרמות נורמליות. התמקדות בנשימה גם מסייעת channelising האנרגיה, אשר בתורו יכול לעזור לך להירגע.

6. תבלו זמן מסוים לבד

לפעמים החיים מקבל כל כך מלחיץ כי התסכול שלנו הופך לכעס. עם זאת, אם אתה לוקח כמה רגעים שקטים להיות לבד או להירגע, זה יכול לעזור לך הרבה בניהול בעיות הכעס שלך ואת הלחץ. קח קצת זמן, לחשוב על מה שאתה צריך לעשות ואז לתכנן את זה בהתאם. הנה לוקח הפסקה פירושו לקחת פסק זמן המצב ולחשוב מה אפשר לעשות בקשר לזה. איך עוזבים את התרחיש וחשיבה או מהרהרים על זה יכול לעזור לך להחזיר את הפרספקטיבה שלך להתמודד עם מה ניתן דוחה אותך קודם לכן.

7. למצוא פתרון

רוב כעס פעמים יכולים לגרום מחסור פתרון סביר. לכן, הדרך הטובה ביותר להרפות את הרגש הזה הוא על ידי הקמת פתרונות אפשריים לבעיות שעלולות להיות צצות הכעס מלכתחילה. אם חדר מבולגן מה שגורם לך להשתגע, לנקות את החדר שלך או לבקש ממישהו לעשות את זה בשבילך.

8. עזוב את הטינה

כשמישהו פוגע בך או עשה לא בסדר איתך, אין ספק שאתה תהיה כועס. רוב הסיכויים הם כי אתה רגיל אפילו לדבר עם אדם זה. אבל אם אתה חושב בצורה שפויה, תבינו כי לא מדבר עם אדם שעשוי להיות לא עושה אותך מאושר. אתה תהיה מוטרד. אז להרפות את טינה או כל חולה-רגשות כי רגשות אלה עושים שום נזק לאדם אתה כועס ולא משפיע עליכם. לכן, הדבר הטוב ביותר לעשות הוא לסלוח ולשכוח.

9. לא מאשים אחרים

כמעט כל אחד מאיתנו נוטים להעביר ביקורת או להאשים את האחרים הפגמים שלנו ולכוון את הכעס שלנו כלפיהם. עם זאת, זה לא פותר את הבעיה, אלא מחריף אותה. אז, ללמוד לקבל חסרונות או תקלות שלך. תפסיק לכעוס או לצעוק על אחרים לטעויות משלך. להיות לבד במשך זמן ולחפש פתרונות.

10. שיטות הרפיה נסה

כל אחד מרגיש רגוע או רגוע עושה פעילויות מסוימות. גלו מה עושה אותך מאושר בכל פעם כעס מכה בך, לנסות ולהשקיע את הזמן שלך לעשות הפעילות האהובות עליכם.

11. דברו על הכעס שלך

זה בסדר אם אתם כועסים. אתה לא צריך להרגיש אשם על זה. זהו רגש אנושי נורמלי שלפעמים יכול לצאת מכלל שליטה. על מנת לשלוט הרגש הזה, חשוב לקבל אותו לראשונה. בכעסכם ובמקום לצעוק על מישהו, להיות בשקט לרגע ולשתף את הרגשות שלך עם יקיריכם.

12. שינה

קבל לישון מספיק הלילה ולנוח במהלך היום במידת האפשר. לפעמים חוסר השינה והמנוחה יכול לגרום הרגשות שלך להשתולל, אשר גם יכול לגרום לבעיות כעס. אתה ישן מספיק הוא אחד הדרכים הטובות ביותר להתמודד עם כעס במהלך הריון.