כיצד לעשות שאיבה מעשית להגדלת אספקת החלב

שאיבה מעשית היא טכניקת עיסוי חזה שיכולה להגדיל את כמות חלב אם שאתה שואב במהלך כל מפגש שאיבה. מכיוון ששאיבה מעשית עוזרת לך לנקז את השד באופן מלא יותר בכל פעם שאתה שואב, זה עוזר להגדיל את אספקת החלב שלך ומסייע לך לספק יותר מחלב האחורי השומני שיעזור לתינוק שלך לגדול.

שאיבה מעשית עוזרת לאמהות שעשויות להיאבק בנפח לייצר יותר חלב בכל מפגש שאיבה. אם יש לך תינוק בטיפול נמרץ בילודים, נולד לך פג, או שאתה זקוק לשאיבה, הוכח כי טכניקה זו של שילוב של הבעת יד שאיבה ועיסוי חזה מגדילה את נפח החלב ב -48%.

בשאיבה מעשית, אדם מניק משתמש בידיו בכדי לסייע בהוצאת חלב בזמן השאיבה במקום להסתמך על משאבת חלב בלבד. עיסוי חזה והבעה ביד בשילוב עם שאיבה לא רק יעזרו למקסם את כמות החלב שתשאבו בכל מפגש, אלא גם יגדילו את אספקת החלב בסך הכל.

באמצעות שאיבה מעשית

בעת שימוש בשאיבה מעשית להגברת אספקת החלב, תעסה את שני השדיים לפני השאיבה ובמהלך מפגשי השאיבה שלך. להלן שגרת שאיבה בה תוכלו להשתמש:

  • התחל עם הציוד הנכון. השתמש במשאבה חשמלית לחלוטין של בית חולים עם ערכת שאיבה כפולה. לבש חזייה שמחזיקה את האוגנים במקום בזמן שאתה שואב כדי לפנות את הידיים כדי לעסות את השדיים שלך.
  • לעסות את השדיים לפני השאיבה. לעסות את שני השדיים בעזרת עיגולים קטנים בדוגמת ספירלה (בדומה לבדיקת שד עצמי), תוך תשומת לב יתרה לשוליים החיצוניים של השד. ללטף את השדיים מהשוליים החיצוניים לכיוון הפטמות. השתמש במגע קל כדי לעזור לך להירגע ולעזור לעורר את האכזבה שלך.
  • שאב את שני השדיים עד שהחלב מתחיל להתפוגג, בדרך כלל בערך 5 עד 7 דקות. התאם את היניקה לרמה הגבוהה ביותר שנוחה לך.
  • חזור על תהליך העיסוי. שאב כל שד תוך כדי עיסויו. שימו לב במיוחד לאזורים בהם אתם חשים גושים (אלה צינורות חלב מלאים). בעזרת לחץ בינוני, מלטפים את השד מהשוליים החיצוניים לכיוון המשאבה כדי לרוקן את התעלות.
  • המשך עד שייצור החלב שלך שוכך שוב (בדרך כלל כ -3 עד 5 דקות). הביע יד ביד לתוך אוגני המשאבה. החלב האחרון (חלב אחורי) הוא החלב העשיר ביותר שאתה מייצר.

מקסום ייצור החלב שלך

להלן מספר דרכים אחרות בהן ניתן להגדיל ולמקסם את ייצור החלב שלך בזמן שהתינוק שלך ב- NICU.

  • המשך לשאוב באופן קבוע. שמונה פעמים תוך 24 שעות באופן אידיאלי לשמירה על אספקת החלב שלך. זכרו שזה היצע וביקוש.
  • אם אתה שואב במקום הזנה מלאה, שאב למשך 15 דקות, גם אם החלב מפסיק לזרום. השאיבה מגרה את השדיים לשמור על אספקת החלב שלך.
  • אם אתה נפרד מהתינוק שלך, חשוב להתחיל להביע את חלבך בשש השעות הראשונות לאחר הלידה.
  • השקיע זמן רב ככל שתוכל לקרוב לתינוקך. אחיזת התינוק שלך בעור לעור לא רק תעזור לך ולקשר של התינוק שלך אלא תעזור לגופך לייצר פרולקטין ואוקסיטוצין, מה שעוזר להגדיל את אספקת החלב שלך.
  • נסה להאזין למוזיקה. הוכח כי מוסיקה מגדילה את כמות החלב המתבטאת ב- NICU.