כיצד למנוע עששת בקלות

רוב האנשים נוטים לקחת על בריאות פה כמובן מאליו, וזו הסיבה צרה שיניים שכיחות למדי בקרב כל קבוצות הגיל. אבל האם ידעתם מחלה חניכיים וריקבון שיניים הם גם אחת המחלות הכי בקלות למניעה? ריקבון שיניים מתרחש כאשר אמייל השן מקבל נשחק, שמוביל חורים או חללים בשיניים. אם לא מטפלים מבעוד מועד, חללים אלה יכולים להחמיר להתפשר השן, מסטיק כולו או אפילו טיפול שורש. עם זאת, החדשות הטובות הן שזה אפשרי כדי לסכל ריקבון שיניים באמצעים סבירים וישיר.

כיצד להימנע חלל השן?

כמה דרכים למנוע חלל השן כוללות:

1. משטר טיפול נאות אוראלי

אימוץ שגרת טיפוח הפה הנכונה יכול ללכת דרך ארוכה בשמירת השיניים נגד חיידקים ורובד הצטברות אשר משפיעים לרעה על בריאות השיניים שלכם. צחצוח שיניים פעמיים ביום, הן בבוקר ובלילה היא צעד חיוני בטיפול אוראלי. ודא המברשת שלך מגיעה כל הסדקים, משטחים, כיסים ופינות של השיניים. כמו כן, הקפיד לנקות את הלשון שלך בעדינות עם מגרד לשון או מברשת שיניים כפי שהוא יכול נמל חיידקים גם כן.

שימוש בחוט דנטלי 2.

שימוש בחוט דנטלי מדי יום לפחות פעם אחת יכול למנוע את התרחשותם של חלל השן ומחלות חניכיים אחרות, תוך שהיא מסייעת להסיר כל חלקיקי מזון שאריות מתחת לחניכיים, ובכך לבלום מחיידקים אשר ביססו את מעמדה של השיניים. כמו כן, חוט יכול להגיע זעירים בנקיקים כי זיפי מברשת לא יוכלו להגיע.

3. שטיפת פה

באמצעות פה כדי לשמור על פה נקי יכולה להיות דחיפה נוספת עבור היגיינת פה. רובד חיידקים בדרך כלל לפתח בחללים קטנים בין השיניים ולאורך קו החניכיים, נותנים דרך חלל שן. היכולות אנטיבקטריאלי של מי פה יכול לעזור לחסל כל שיירי חיידקים, ובכך להגן על השיניים מפני עששת מוקדמת. לכן, לשטוף את הפה עם מי פה אחרי צחצוח השיניים.

4. הגבלת צריכת הסוכר

הימנעות ממזונות ממותקים כמו מיצים ומשקאות מוגזים אשר תורמים להתפתחות טרטר עשויה לשחק תפקיד משמעותי בקידום בריאות שיניים. סוכר יכול להגיב עם חיידקים הנמצאים בפה כדי ליצור חומצה אשר עלולים לשחוק אמייל השן להתחולל עששת עששת.

5. שימוש פלואוריד משחת השיניים

אנשים רבים עשויים רוצה לדעת איך משחת שיניים מונע עששת. ייתכן להועיל באמצעות משחת שיניים המכילה פלואוריד כפי שהוא יכול לעזור לתמוך אמייל השן להילחם נגד הצטברות פלאק מופרזת אשר לרוב גורמת עששת.

6. הרגלי אכילה בריאים שלב את

שינויי Apt בהרגלי אכילה לא יכולים לעצור עששת אלא עלול גם להפוך את זה. זה בהחלט רעיון טוב כדי להפחית חטיפים תכופים. אכילה או שתייה במהלך היום יכול להכפיף את השיניים שלך כדי מתקפה מתמדת, במיוחד מפני מזונות עמילניים ממותקים. במקום זאת, שתיית מים באופן קבוע, כמו, לגימות שיש בין עקיצות יכולות להועיל.

7. לבחור מזונות שן-בריא

תזונה יכולה להשפיע על רווחתו של הגוף על כולה, כולל בריאות הפה. אכילת מזונות עשירים בסידן כמו כרוב, כרוב, ברוקולי, חלב, וכו ‘יכול לטפח עצמות ושיניים חזקות. הימנע עודף של מזון מעובד או זבל כמו צ’יפס, עוגיות, וכו ‘שלב ירקות ופירות טריים כמו כרוב ניצנים, אפונה, בננות המעודדים הפרשת ריר בתזונה כך החיידקים אינם מסוגלים להישאר על השיניים. מזונות עשירים פרוביוטיקה כמו קפיר, kombucha ומזונות מותססים כמו כרוב כבוש, קמחי, וכו ‘יכולים לעודד את הצמיחה של חיידקים טובים שעשויות לתפוס רחבת פלאק וריקבון שיניים.

8. ביקורים קבועים שבתוספת רופא השיניים

הפוך פגישות סדירות עם רופא השיניים שלך לבדיקה קופצת וניקוי השיניים גם אם אתה חושב השיניים נראות בריאות. שימו לב כל דלקת בחניכיים, דימום בזמן צחצוח, או כאב להתייעץ עם רופא השיניים שלך באופן מיידי כדי למנוע סיבוכים אפשריים מאוחר יותר.

שאלות נפוצות

חלק מהשאלות הנפוצות על עששת הם:

1. למה שיניים Decay?

עששת עלולה לקרות מכמה סיבות –

  • לאחר יובש בפה (רוק פחות) כמו רוק מסייע הכביסה חיידקים מזיקים משם שיכולה להרוס את אמייל השן
  • חטיפים תכופים על דברים ממותקים
  • חוסר ניקיון הפה
  • חוסר הקרנת שיניים קבועה לבדוק קופץ

2. איך חללים נוצרים?

חללים בדרך כלל להיווצר עקב מזון וחיידקים. החיידקים האחראים ליצירת פלאק נוטים לשגשג על סוכר הנמצא במשקאות ומזונות לייצר חומצה מה שמוביל ליצירת פלאק חיידקים. עם זמן, לוחית זו מתקשה והופכת מקום נוח לחיידקים להתרבות.

בבוא הזמן, מתחיל הרובד שחיקת אמייל השן (ציפוי מגן החיצוני של השיניים) לעשות חורים קטנים האמייל. כאשר האמייל מקבל הרס, החיידקים מתחילים לתקוף את הדנטין, השכבה הבאה של שיניים. החומצה והחיידקים יכולים להמשיך לאכול לתוך מבנה השיניים, הורסים את העיסה, כלי דם, עצבים, ובסופו של דבר גורמים מורסת בשן או חלל.

3. איך אתם יודעים אם השיניים שלך דועכות?

לעתים קרובות יותר מאשר לא, אתה לא יכול לחוות שום סימפטומים בולטים של שיניים מרקיבות. עם זאת, עם ריקבון החמרה אתה יכול להתחיל להרגיש רגיש כאב שיניים, שן תוך כדי שתייה או אכיל משהו קר, חם או מתוק. חורים גלויים עשויים להופיע שיניים. ניתן גם להבחין כתמים שחורים, חומים או לבנים על פני השטח של השן.

4. האם אתה הופך עששת?

ביטול עששת עשויה להיות תלויה מידת הנזק. אם זה מתגלה בשלב מוקדם, אמצעי מתקנת יכולים להתבצע כדי לתקן את זה. עם זאת, אם חלל יצר, הרופא עשוי לשים מילוי לאחר הסרת החומר המרקיב.

5. איך למנוע עששת ילדים?

אתה יכול למנוע עששת ילד ידי:

  • היכרות עם ילדכם על שגרת היגיינת פה טובה
  • הבטחה כי הוא מצחצח ומשתמש בחוט דנטלי מדי יום
  • מתן אותו עם מזונות בריאים
  • שמירת המחאה על הצריכה שלו של מוצרים ממותקים

אנשים 6. איזה נוטים יותר לסיכון של עששת?

אנשים שמעשנים, פעלו בסך אוראלי לטיפול עני שיגרתי בהעדר צחצוח ושימוש בחוט דנטלי שיניים על בסיס יומי, או לצרוך מזונות או פחמימות ממותקים בכמויות גדולות עשויים להיות רגיש יותר את הסיכון לעששת. בריאות פה היא חלק חיוני של הרווחה הכוללת שלנו. רוב האנשים, למרות הגיל, רגישים לפתח עששת. זה אף פעם לא מאוחר מדי כדי לקחת אחריות על המצב ולנקוט בצעדים ממשיים כדי להגן ולשחזר בריאות הפה שלך ויפסיק בעיות שיניים.