כיצד להגן על האוזניים ועל בריאות השמיעה שלנו

ברגע שהשמיעה שלך ניזוקה, היא נעלמה לתמיד. לכן אנו מעלים את המודעות לשכיחות אובדן השמיעה, חשיבות האבחון המוקדם והאפשרויות לפעולה למציאת פתרון השמיעה הטוב ביותר לצרכיך. אל תחכו עד שיהיה מאוחר מדי להתחיל לטפל באוזניים שלכם! להלן 9 דרכים להגן על האוזניים שלנו ועל בריאות השמיעה שלנו.

השתמש באטמי אוזניים סביב רעשים חזקים

לכ-15% מהאנשים יש אובדן שמיעה הנגרם מרעש בגלל עבודה רועשת או סביבות פנאי. מועדונים, קונצרטים, מכסחות דשא, מסורים חשמליים וכל רעש אחר שמכריח אותך לצעוק כדי שהאדם שלידך ישמע את קולך כולם יוצרים רמות מסוכנות של סאונד. אטמי אוזניים נוחים וקלים להשגה. אתה יכול אפילו להתאים זוג מותאם אישית לאוזניים שלך על ידי ספק שירותי שמיעה מקומי. אטמי אוזניים של מוזיקאים הם אטמי אוזניים מותאמים אישית עם פילטרים המאפשרים לאדם לשמוע שיחות ומוזיקה אך עדיין מפחיתים את רמות הסאונד המזיקות תוך שמירה על איכות הצליל המקורי עד כמה שניתן.

הורד את עוצמת הקול

לפי ארגון הבריאות העולמי, 1.1 מיליארד בני נוער וצעירים ברחבי העולם נמצאים בסיכון לאובדן שמיעה כתוצאה מרעש כתוצאה משימוש לא בטוח במכשירי שמע. אם אתה אוהב ליהנות ממוזיקה דרך אוזניות או אוזניות, אתה יכול להגן על האוזניים שלך על ידי ביצוע כלל 60/60. ההצעה היא להאזין עם אוזניות בעוצמה של לא יותר מ-60% לא יותר מ-60 דקות ביום.

אוזניות מסוכנות במיוחד, שכן הן מתאימות ישירות לעור התוף. אם אפשר, בחר באוזניות מעבר לאוזן. אל תשכח שכל מוזיקה רועשת, לא רק מוזיקה המושמעת דרך אוזניות, מהווה סיכון לאובדן שמיעה הנגרם מרעש. אם אתם מארחים אירוע חברתי, שמרו על עוצמת הקול של המוזיקה שלא תאלץ אנשים לצעוק כדי לנהל שיחה.

תן לאוזניים שלך זמן להתאושש

אם אתה חשוף לרעשים חזקים במשך תקופה ממושכת, כמו בהופעה או בבר, האוזניים שלך צריכות זמן להתאושש. אם אתה יכול, צאו החוצה לחמש דקות מדי כמה זמן כדי לתת להם לנוח. חוקרים גילו שהאוזניים שלך זקוקות ל-16 שעות של שקט בממוצע כדי להתאושש מלילה רועש אחד.

הפסק להשתמש בצמר גפן באוזניים

זה נפוץ שאנשים משתמשים בצמר גפן כדי לנקות שעווה מתעלת האוזן שלהם, אבל זה בהחלט לא רצוי. מעט שעווה באוזניים היא לא רק נורמלית, אלא היא גם חשובה. האוזניים הן איברים שמנקים את עצמם, והשעווה עוצרת מאבק וחלקיקים מזיקים אחרים מלהיכנס לתעלה. בנוסף, הכנסת כל דבר לתוך תעלות האוזן שלך מסתכנת בפגיעה באיברים רגישים כמו תוף האוזן שלך.

אם יש לך שעווה עודפת, אתה יכול לנקות מסביב לתעלה במגבת לחה בעדינות. אתה יכול גם להשתמש בתמיסה להסרת שעווה באוזן במהלך כמה לילות. זה מרכך את השעווה כך שהיא בסופו של דבר תזרום החוצה מעצמה. הפתרון הטוב ביותר הוא תמיד לפנות לחוות דעת מקצועית וטיפול במידת האפשר.

שמור על אוזניים יבשות

עודף לחות יכול לאפשר לחיידקים להיכנס ולתקוף את תעלת האוזן. זה יכול לגרום לאוזניים של השחיין או לסוגים אחרים של דלקות אוזניים, שעלולות להיות מסוכנות ליכולת השמיעה שלך. הקפד לייבש בעדינות את האוזניים שלך במגבת לאחר רחצה או שחייה. אם אתה יכול להרגיש מים באוזן, הטה את ראשך הצידה ומושך קלות בתנוך האוזן כדי לשדל את המים החוצה. אתה יכול גם להבטיח שהאוזניים שלך יישארו יבשות ובריאות על ידי שימוש באטמי אוזניים של שחיינים בהתאמה אישית, החוסמים מים מלהיכנס לתעלת האוזן. הם נהדרים עבור מבוגרים וילדים כאחד, והם מחוללים פלאים במניעת אוזן השחיין. קבע פגישה עם איש מקצוע בריאות השמיעה המקומי שלך להתאמת.

קום ותזוז

האם ידעת שפעילות גופנית טובה לאוזניים שלך? זה נכון. תרגילי אירובי כמו הליכה, ריצה או רכיבה על אופניים גורמים לדם לזרום לכל חלקי הגוף שלך, כולל האוזניים. זה עוזר לחלקים הפנימיים של האוזניים להישאר בריאים ולפעול עד הפוטנציאל המרבי שלהם. הקפידו להישאר בטוחים! בעת רכיבה על אופניים, תמיד לחבוש קסדה. אם אתה נופל וחובט בראשך, זעזוע מוח עלול לפגוע בשמיעתך.

ניהול רמות מתח

מתח וחרדה נקשרו לטינטון זמני וקבוע כאחד (צלצול פנטום באוזניים). רמות גבוהות של מתח גורמות לגופך להיכנס למצב קרב או ברח, שהוא תגובה אינסטינקטיבית שממלאת את גופך באדרנלין כדי לעזור לך להילחם או לברוח מסכנה. תהליך זה מפעיל לחץ רב על העצבים, זרימת הדם, חום הגוף ועוד. נהוג לחשוב שלחץ ומתח זה יכולים להגיע לאוזן הפנימית שלך ולתרום לתסמיני טינטון.

קבל בדיקות קבועות

בקש מהרופא הראשי שלך לשלב בדיקות שמיעה בבדיקות הרגילות שלך. מכיוון שירידה בשמיעה מתפתחת בהדרגה, מומלץ גם לקיים ייעוץ שמיעה שנתי עם איש מקצוע בתחום שמיעה. כך, סביר יותר שתזהה סימנים של אובדן שמיעה ותנקוט פעולה ברגע שתעשה זאת. נקיטת מעשה חשובה מכיוון שירידה בשמיעה לא מטופלת, מלבד פגיעה באיכות החיים ובחוזק של מערכות יחסים, נקשרה לדאגות בריאותיות אחרות כמו דיכאון, דמנציה ומחלות לב.

קח תרופות רק לפי ההוראות

תרופות מסוימות, כגון תרופות נוגדות דלקת לא סטרואידיות (NSAIDS) כמו אספירין, איבופרופן ונפרוקסן, יכולות לפעמים לתרום לאובדן שמיעה. שוחח על תרופות עם הרופא שלך אם אתה חושש שהן ישפיעו על יכולת השמיעה שלך וקח אותן רק לפי ההוראות.