כיצד לבדוק שד סרטן בבטחה מהבית שלך

הייתה אמא ​​אנג’לינה אין מושג למה התינוק שלה הפסיק להאכיל לפתע מן השד הימני שלה. הרופאים איבחנו אפשרויות רבות כמו חלב ניתן מהתייבשות או כי החלב הפך pus.When מורסה הוקמה והוסרו, זה נחשד להיות סרטני. עד האבחנה שלה יצאה, היא כבר הייתה בשלב ארבעה סרטן.

אינספור נשים נופלות קורבן סרטן השד, כשנודע לי על המחלה הקטלנית הזו כשכבר יהיה מאוחר מדי. בשנת אמא זקנה 37 אנג’לינה הייתה אישה אחת כזו. הרופאים אמרו לי שוב ושוב את החלב עשוי להיות מהתייבשות, כי אני צריך להשתמש כרית חימום, כי אני צריכה לשאוב את החלב החוצה במרווחי זמן קבועים, וכי החלב שלי הפך ל מוגלה. כאשר ביקש לעבור ניתוח להסרת כיס מוגלה, הרופא חשד הגוש להיות סרטני. כאשר דו”ח הביופסיה יצא, הפחדים שלו היו הוכחה כנכונה. סרטן Reddys התפשט לשלב ארבע.

סרטן השד הוא עניין יקר

Erny ויויאן אמרה שהיא הרגישה גוש אבן דמוית בשד בשנת 2014. אז היא הייתה בת 37 שנים. לאחר שנבדק, היא אובחנה כחולה בסרטן בשלב שני בשד השמאלי שלה. היא עברה ניתוח ו 16 מפגשים של כימותרפיה, 31 סיבובים של קרינה. כל זה כדי להסיר את הגוש. היא בילתה Rs 10 שעלתה מאה תמורת חיים בריאים שוב.

אבל האם יש תקווה?

לדברי ד”ר Reetu Jain, אונקולוג בבית החולים Mumbais Jaslok, עד פחות ככל לפני חמש שנים, חולי סרטן השד בשלב הארבעה יינתנו תחזית של 6-8 חודשים על ידי רופאים. סיכויי ההישרדות שלהם מעבר 8 חודשים היו נמוכים. היום, לעומת זאת, פריצות דרך רפואיות נתנו תקווה לנשים רבות עוברות למשפט הזה.

טיפולים כגון טיפול אנטי-HER2, טיפול ההורמונלי בזריקות, וכו ‘, יכולים להאריך חיים ולתת אפילו נשים עם סרטן חמור יש 4-5 שנים עם יקיריהם. גילוי מוקדם, כמובן, מניב סיכוי גבוה יותר של הישרדות סיכוי כי המטופל יינקה מן השד שלהם מקבל שהוסר בניתוח (כריתת שד)

מה הם גורמי הסיכון בגרימת סרטן השד?

להלן ציינו להיות הגורמים העיקריים לסרטן השד אצל נשים.

 • המתגוררים בערים המטרופוליטן
 • צריכת אלכוהול לבין סיגריות
 • שמן
 • היסטוריה של סרטן במשפחה
 • עשו ילדים בשלב מאוחר יותר בחיים
 • חוסר פעילות גופנית
 • חשיפה לחומרים כימיים מזיקים (ב מזון, קוסמטיקה, וכו ‘)
 • נטילת גלולות למניעת הריון

סטטיסטיקת הסרטן מראה כי השכיחות של המחלה הקטלנית גבוהה באורח חי cities.The מטרופולין אשר מקדם השמנה, צריכת אלכוהול, ועל לידת ילדים בשלב מאוחר חשודות תכונות שאינם ידועים להגביר את הסיכון של סרטן השד. הגיל הממוצע של הנשים להיפגע על ידי סרטן השד הוא גם הולך נמוך שנה אחר שנה. נשים הודיות נמצאות לחלות בסרטן השד עשר שנים מוקדם יותר מאשר נשי west.Women בהודו מקבל סרטן השד צעיר כמו גיל 19.

האם אסטרוגן יש חלק לשחק לסרטן השד?

הבאת ילדים לעולם לפני גיל 30 יכולה להפחית את הסיכון לחלות בסרטן השד. כן, כל חשיפה עודף אסטרוגן מגביר את הסיכון. זו הסיבה שיש ילדים לפני גיל 30 יכולים להפחית את הסיכון של שד cancer.When אישה בהריון והנקה, היא חשופה פרוגסטרון יותר, צמצום chances.This כמובן שלה החריגים שלה כמו במקרה של אנג’לינה רדה .

בת 33 ואם לשניים, Shikha סינג, היה גורל דומה. שאובחנו עם סרטן שד בשלב שלוש ועדיין מניקות, היא הופנתה מיד עובדה oncologist.In, כאב נורא זרועה השמאלית גוש בשד שלה, עשה את זה בלתי נסבל בשבילה אפילו להחזיק את התינוק שלה, שלא לדבר על להמשיך סיעוד .

Shikha מעולם חשד לסרטן אפילו. בתור אמא שפשוט תיילד תינוק, גם היא הניחה כי כאבים וגושים עשויים להיות נורמלים במהלך למעשה breastfeeding.In, אפילו שזה הפתיע רופא כשהוא עדיין נחשף פרוגסטרון מן ההנקה. גורמים אחרים לגרום לסרטן השד הם גיל מעבר מאוחר וסת מוקדם (המהווה את תחילת הווסת), כמו גם אלה חושפים נשים העודף אסטרוגן.

בדוק לסרטן השד

רופאים ממליצים לכל הנשים מעל גיל 20 חייבות לקבל בדק עצמי באופן קבוע. וידאו קצר זה מראה לך כיצד לבחון את עצמך לסרטן השד.

כיצד לבדוק אם סרטן השד

 • השתמשו הרפידות של האצבע שלך ולחץ בחוזקה בנקודות שונות על השדיים שלך להרגיש גושים או חריג.
 • בדקו אם פטמות הם חזרו ואם יש כל פריקה או הפרשה.
 • מבצע את הבדיקה הזו שבעה ימים לפני או אחרי המחזור, בזמן הביוץ.

בעוד-צקים עצמיים עשויים להיות בסדר בשנתי העשרים שלך, מומלץ לקבל בדיקת שד קלינית לפרסם 30 הסימן. פוסט-40, אולטרסאונד מומלץ. אחרי 45 שנים של גיל, ממוגרפיה היא חובה מוחלטת. הסיכויים של סרטן השד הם גבוהים אצל נשים שיש להם היסטוריה משפחתית של סרטן השד או כל צורה אחרת של הסרטן.

דברים שאתה יכול לעשות כדי למנוע סרטן השד

ד”ר Bharat Bhosle, אונקולוג, אומר כי העישון והשתייה יש להימנע לחלוטין. משמעות הדבר היא אפילו שתיינים חברתיים מזדמנים מעשנים נמצאים בסיכון. אם אחד בהחלט רוצה להתפנק, לשמור אותו שלב אחד או 2 בשבוע. אתה חייב להגדיל את צריכת הסיבים שלך, לקצץ בבשר אדום, ולהתפנק גופנית קבועה.

מניעה היא בהחלט הדרך ללכת, כפי שאנו לקרב את המופע הגבוה ביותר אי פעם של מחלות קטלניות. לכל אחד מאתנו יש כל כך הרבה אנשים וזכרונות בשביל מה לחיות, אז זה רק הגיוני לפקוח עין על דברים שעשויים להפריע הרגעים האלה שהחיים מחכים לנו.

טיפול עצמי הוא חשוב, אבל אנחנו אמהות יש רגל של לשים את כולם לפני עצם. גבירותיי, פנקו את עצמכם עם לבדיקה, ואתה תהיה נותן המשפחה שלך לעצמך סיבה להעריך ולהוקיר עד כמה אתה חשוב לכל כך הרבה אנשים, אשר אתה בהחלט הם.