יתרונות בריאותיים מפתיעים של בטטות שאתה צריך לדעת

בטטות הן מאוד טעימים וירקות שורש מזינים. הם קטיפתי ורך, מה שהופך אותם המרכיב המושלם מתכונים רבים. אלו הם המקורות הטובים ביותר של ויטמינים ומינרלים רבים, עמוסים ריבופלבין, תיאמין, ניאצין, וקרוטנואידים. הם מכילים גם הרבה יתרונות מרפאים ולעזור בפיתוח גוף.

למה בטטה היא טובה לבריאות

הנה כמה יתרונות של בטטות.

1. מונע בעיית מחסור בויטמין A

בטטות מהוות מקור מדהים של ויטמין A משום שהם מכילים כמויות גבוהות של בטא קרוטן. בטא קרוטן הופך לויטמין A בכבד שלנו, וכל מולקולה של בטא קרוטן מולידה שתי מולקולות של ויטמין A. ויטמין A דרושה עוזר לגוף להילחם בזיהומים שונים ולהישאר עמיד לזיהומים בעתיד.

2. מנהלת סוכרת

על הסקאלה האינדקס הגליקמי, בטטות מסווגות נמוכות כמו לגבוה, כפי שהם יכולים למזער את המופע של תנגודת לאינסולין. יש בטטות אינדקס גליקמי נמוך, כלומר, הם משחררים סוכר למחזור הדם באיטיות רבה, לעומת מזונות עמילניים אחרים.

שחרור יציב זה מסייע בשליטה על רמות הסוכר בדם של אנשים. לפיכך, בטטות יכולות לשמש כדי לווסת את רמות הסוכר בדם אצל אנשים סוכרתיים. בטטות יש מגנזיום וסיבים תזונתיים, החשובים בניהול ומניעה של סוכרת.

3. ולהפחית את רמות המתח

יש בטטות כמות גבוהה של מגנזיום, אשר היא מינרל חשוב לגוף לתפקד כראוי. אחד היתרונות החשובים ביותר של מינרל זה הוא שזה עוזר להפחית חרדה ומתח. אי ספיקה של מגנזיום קשורה לסיכון גבוה יותר של מתח, דיכאון, וחרדה. לפיכך, בטטות יכול לעזור כדי לחדש את רמות מגנזיום לעזור לטיפול בדיכאון והתנהגויות הקשורות לחרדה.

4. מקדם פעילות אנטי דלקתית

יש בטטות כמות טובה של ויטמינים בעלי תכונות אנטי דלקתיות גדולות. יתר על כן, יש לו ריכוז גבוה של כולין. כולין הוא חומר מזין צדדי, ואחד היתרונות הכי הטובים הוא שזה מפחית את התגובה הדלקתית bodys, ובכך וכתוצאה מכך הדלקת פחותה.

בטטות גם מכילים אנתוציאנינים, אשר חשובים למניעת והפחתת דלקת בתאי סרטן המעי הגס והפחתת התפשטות תאים בתאי סרטן מסוימים. לכן, הנוכחות של כולין אנתוציאנינים ב בטטות להפוך אותו למקור תזונתי חיוני עבור הצמצום ומניעת הדלקת.

5. מונע, מגן, ואת מנהלת סרטן

סגולה-בשר הבטטה היא יעילה במיוחד סרטן הלחימה. האלמנטים זה יכול לעכב את הצמיחה של סרטן ספציפי כמו סרטן קיבה, סרטן השד, סרטן המעי גס. רמות אנתוציאנין הגבוהות הן הסיבה לפעילות אנטי-סרטנית בשד וסרטן קיבה. תמציות מן התפוח האדמה יכולות להרוג תאי סרטן הערמונית, וודא כי הסרטן אינו להתפשט או לגדול לכל חלקים אחרים של הערמונית.

6. מסייעים להגן כיבים

כיב מתרחש כאשר הרקמה הדלקתית היא לשפוך מן העור או מן הקרום הרירי, וזה יכול להיות מאוד כואב. לחלץ מן הבטטה הוא טוב להגנה ברקמות עיכול מאולקוס מושרה אספירין. לפיכך, בטטות ניתן להשתמש בניהול וטיפול כיב פפטי.

7. ממזער את הסיכון למחלות לב וכלי דם

סיבוכים כגון טרשת עורקים להתרחש כאשר יש חמצון בגוף, מה שעלול להוביל להתפתחות של מחלות לב וכלי דם רבים. התמציות מן הבטטות מכילות רמות גבוהות של פוליפנולים, אשר תמנענה חמצון ובכך, להפחית את הסיכון לפתח מחלות לב וכלי דם.

הוא מכיל גם סיבים תזונתיים מסיסים כי מקושרים חזק לירידה הסיכוי למחלות לב וכלי דם. לכן, אנתוציאנין, סיבים, פוליפנולים, ואת פעילות רדיקלים הגבוהה נוכחים תפוחי אדמה אלה כל דרוש כדי להילחם נגד מחלות לב וכלי דם.

8. מכיל תכונות מיקרוביאלית

בטטות יש מידה מסוימת של פעילות אנטי-מיקרוביאלית. תמציות מתפוחי אדמה אלה מכילים מאפיינים מיקרוביאלית אשר נלחמים נגד החיידקים אחראים טיפוס ודלקת ריאות. תכולת הסיבים יכולה גם להפחית את התפתחות חיידקי foodborne. זו הסיבה מדוע בטטות משמשות למניעה ולטיפול של סוגים שונים של זיהומים חיידקיים ופתוגנים.

9. משפר שיער ועור

בטטות עשירות בויטמין A, C, ו- E, אשר נהדרים עבור שיער ועור. יש ויטמין E פוטנציאל להגדיל את צמיחת שיער צפיפות אצל אנשים שיש להם נפילת שיער גבוהה. הסיבה לכך היא ויטמין זה הוא בעל תכונות נוגדות חמצון שיכול לעזור להפחית גורם עיקרי ללחץ חמצוני התקרחות.

ויטמין C הוא פופולרי עבור טיפולים דרמטולוגיים ונמצא בשימוש בטיפול היפרפיגמנטציה צילום אייג’ינג. ויטמין C נחוצה לסינתזה של קולגן, שהוא חלבון מבני חשוב של העור. כמו כן, יש תכונות אנטי דלקתיות, ובכך, מסייע לנהל בעיות עור כמו אקנה ומקדם ריפוי של פצעים.

10. עוזרים לעיכול

הוא מכיל כמות גבוהה של סיבים, אשר ידועה לשיפור עיכול ועל בריאות המעיים. צריכת בטטות יכולה להגדיל את כמות הסיבים בגוף צריך להיות עיכול תקין. זה גם יכול לעזור למנוע עצירות, וזה אחד היתרונות בטטה הימורים לתינוקות.

11. מווסת את לחץ הדם

מאז הם עשירים באשלגן ומגנזיום, בטטות נצרכות לשלוט בלחץ דם. צריכה גבוהה של אשלגן תוצאות בלחץ דם נמוך ולכן, מפחית את הסיכון לפתח בעיה כלילית או שבץ. מגנזיום הוא עוד מרכיב תזונתי שמונע לחץ דם על ידי הפחתת לחץ דם.

12. משפר פוריות

הסכומים הגבוהים של ויטמין A להפוך בטטה אחד הירקות הטובים ביותר עבור נשים בגיל הפוריות, כי זה עוזר לשפר פוריות. ויטמין A ממלאת תפקיד מרכזי בשיפור הופעות רבייה, וכן המחסור שלו עלול להוביל עקרות משניות אצל נשים. תפוחי אדמה אלו מכילים גם ברזל המהווה טוב לקדם פוריות. לכן, גידול בצריכה של ברזל ממזונות כמו בטטות יכול לעזור למנוע פוריות משנית ולהפחית את סיכויי פוריות ביוץ אצל נשים.

13. מקדם חזון Better

ויטמין A נוכח בטטות מסייע לשיפור הראייה. ויטמין זה חשוב ליצירת פיגמנטים שונים כי הם אחראים על קליטת האור בעיניים. זה גם שומר על המבנה התקין של הרשתית. מחסור של ויטמין A יוביל ראייה ירודה עלולים גם לגרום לעיוורון. מחסור קשור גם מחלות עיניים כמו כיב בקרנית, יובש של הקרנית, ואת לחמית. ויטמינים A, C, ו- E הם טובים בקידום חזון טוב יותר ולמנוע בעיות בעיניים.

14. עוזר בניהול משקל

בטטות מכילות סיבים מסיסים להתססה ו המציעים את הגוף עצמי לקיום מנגנון טבעי להסדיר משקל. סיבים תזונתיים כמו פקטין יעילים בהפחתת צריכת מזון להגדיל את הפעילות של הורמוני bodys. לפיכך, הגדלת הצריכה של בטטות תגרום צריכת סיבים גבוהה, אשר תוביל משקל גוף נמוך. לכן, בטטות לירידה במשקל הן בחירה מצוינת.

זיכרון 15. משפר

בטטות מכילות אנתוציאנין, אשר הוא בעל מאפיינים כדי לשפר את הזיכרון. זה תכונות נוגדות חמצון לשפר את הזיכרון באופן משמעותי.

כיצד לבחור חנות בטטות?

כשאתה בוחר בטטה, ראשון תסתכל העור ולראות אם יש הכל באותו צבע ללא שום סימנים של פיצוח או ריקבון. תן תפוח האדמה ילחץ קצת, ואם הוא רטוב אז זה סימן נרקב. לאחר שתסיים את הבית התפוח אדמה, לשמור אותם במקום נחמד כמו סל על במזווה או על משטח העבודה. אתה צריך לשמור אותם קריר ויבש ולהשתמש בהם תוך כמה שבועות.

האם יש תופעות לוואי של אכילת בטטות?

רוב האנשים יכולים לסבול בטטות. עם זאת, כמויות גבוהות של oxalates יגרום לבעיות אצל אנשים שנוטים להיות היווצרות של אבנים בכליות.