טיפים לצחצוח שיניים שכדאי לעשות

צחצוח שיניים זה משהו שלמדת ככל הנראה לעשות כילד צעיר, ובגלל זה, לא סביר שהפסקת להעריך כיצד מצחצחים שיניים. נכון לעכשיו, הטכניקות בהן אתה משתמש הן מאוד טבע שני. למרבה הצער, אנשים רבים אינם מצחצחים שיניים כמו שצריך.

מאחר ובריאות הפה קשורה ישירות לבריאות הכללית, הטיפול חשוב בשיניים חשוב ביותר. כדי לשפר את החוויה והתוצאות שלך, נסה לשלב את שמונת הטיפים האלה בשגרת היגיינת הפה שלך.

טיפים לצחצוח שיניים

שמרו על מברשת השיניים נקייה

הגדרת מברשת השיניים על השיש בחדר האמבטיה או על קצה הכיור בין שימוש לשימוש היא דרך נהדרת לאסוף חיידקים. במקום זאת, אחסן את מברשת השיניים שלך זקוף באמצעות בעל מברשת שיניים או כוס.

בנוסף לשטיפת מברשת השיניים ביסודיות לאחר כל שימוש, תוכלו גם להשרות את מברשת השיניים בתערובת של מי חמצן ומים או במי פה אנטי בקטריאלי. יש אנשים שאפילו מנקים את מברשת השיניים פעם או פעמיים בחודש במדיח הכלים.

השתמש במברשת השיניים הנכונה

בחירת מברשת שיניים אמורה להיות רגע של זהב. אינך רוצה ידית ארוכה או קצרה מדי; אתה לא רוצה ראש גדול או קטן מדי; ואתה לא רוצה זיפים קשים מדי או רכים מדי. אתה רוצה מברשת שיניים שמתאימה בדיוק. אם אתה זקוק לעזרה בקביעת מברשת השיניים המתאימה לך, שוחח עם רופא השיניים שלך.

היה עדין במברשת השיניים שלך

צחצוח נמרץ יכול להיות קשה על השיניים והחניכיים, אז היה עדין.

החליפו את מברשת השיניים באופן קבוע

עם הזמן חיידקים צומחים על מברשת השיניים שלך, לא רק בזיפים אלא גם בידית. זיפים נפגעים גם הם מה שהופך אותם פחות יעילים. לקבלת התוצאות הטובות ביותר, החלף את מברשת השיניים כל שלושה עד ארבעה חודשים.

אל תשכח לצחצח צדדים פנימיים, לעיסת משטחים וטוחנות

אנשים רבים מתמקדים בקדמת השיניים ומעניקים תשומת לב מינימלית לצדדים הפנימיים, משטחי הלעיסה וטוחנות. למרות שחלקים אלה של השיניים שלך לא נראים לעין, חשוב לתת להם תשומת לב בדיוק כמו שאתה נותן לשיניים הקדמיות שלך, אם לא יותר, בעת צחצוח.

אל תתחיל לצחצח באותו מקום

כשאתה מצחצח שיניים, נסה להתחיל בכל פעם באזור אחר בפה. האזור שאתה מצחצח תחילה נוטה לקבל יותר תשומת לב שהאזור שאליו אתה מסיים, ולכן בחירת נקודת המוצא שלך באופן אקראי יכולה לעזור להבטיח שכל השיניים שלך יקבלו תשומת לב שווה.

אין לצחצח שיניים מיד לאחר האכילה

מפתה ככל שניתן לצחצח שיניים מיד לאחר האכילה, רופאי שיניים רבים ממליצים להמתין לפחות שלושים דקות לפני שצחצחת שיניים לאחר אכילה או שתייה. זכרו, לעולם לא מאוחר לשפר את שגרת היגיינת הפה.

שימוש בחוט דנטלי לפני הצחצוח או אחריו

זיפי מברשת השיניים אינם יכולים להגיע בין השיניים במקום בו נמצאים לעתים קרובות מזון, חיידקים ואבנית. זה לא משנה אם אתה חוט דנטלי לפני או אחרי שאתה מצחצח שיניים כל עוד אתה משתמש בחוט דנטלי על בסיס יומי. לאחר שימוש בחוט דנטלי, השתמש במים או במי פה כדי לשטוף את כל מה שהחוט דלק ממנו.