הריון לאחר ניתוח עיקור: האם זה אפשרי?

מהו עיקור?

בניתוח כריתה הוא ניתוח שמונע הריון על ידי חסימה מזרע הזרע נכנס. זוהי צורה קבועה של פיקוח ילודה. זהו הליך די נפוץ, עם רופאים מבצעים יותר 500,000 ניתוחים לכריתה בשנה בארצות הברית. ההליך כרוך חיתוך אטים זרע הזרע.

אלה הם שני צינורות מובילים זרע באשכים אל השופכה. כאשר צינורות אלה סגורים, הזרע לא יכול להגיע זרע. הגוף ממשיך לייצר זרע, אבל זה נספג על ידי הגוף. כשמישהו עם פולט כריתת צינור זרע, נוזל זרע מכיל, אך לא זרע.

ניתוח כריתת צינור זרע הוא אחת השיטות למניעת הריון היעילות ביותר הזמינות. אבל עדיין קיים סיכוי קטן מאוד כי ההליך לא יעבוד, אשר עלול לגרום להריון. גם אם לעבור עיקור יעיל לחלוטין, זה יכול לקחת קצת זמן בשיטה זו כדי להתחיל להגן נגד הריון. אולי עוד יהיה זרע בזרמה שלך במשך כמה שבועות לאחר מכן. המשיכו לקרוא כדי ללמוד יותר על הריון לאחר עיקור, לרבות תעריפים ואפשרויות היפוך.

 

 

מה הסיכויים של הריון לאחר עיקור?

ישנם לא כל סיכויים רמים מקבל הריון לאחר ניתוח עיקור. בסקר 2004 מצביע על כך שיש כ 1 הריון על כל 1,000 ניתוחים לכריתה. זה עושה ניתוחים לכריתה על 99.9 אחוז יעיל למניעת הריון. זכור כי ניתוחים לכריתה אינה מציעים הגנה מיידית מפני הריון.

זרע מאוחסן vas הזרע ויישאר שם במשך כמה שבועות או חודשים לאחר ההליך. זו הסיבה מדוע רופאים ממליצים כי אנשים משתמשים בשיטה חלופית מניע לפחות שלושה חודשים לאחר ההליך. ההערכה היא כי כ 20 בשפיכות נדרשים לנקות את כל הזרע.

רופאים גם בדרך כלל יש אנשים שיש להם עבר ניתוח עיקור לבוא לניתוח זרע שלושה חודשים לאחר ההליך. הם ייקחו מדגם ולנתח בו לכל זרע חי. עד למינוי זה, עדיף להשתמש בשיטה מלאת גיבוי לידה, כגון קונדומים או את הגלולה, כדי למנוע הריון.

איך זה קרה?

בעוד אחוז קטן של מקרים, הריון יכול להתרחש גם לאחר ההליך. זה בדרך כלל בגלל שלא מחכה מספיק זמן לפני קיום יחסי מין לא מוגנים. לא מעקב עם מינויו ניתוח זרע הוא גורם נפוץ נוסף. בניתוח כריתה יכולה גם להיכשל כמה חודשים עד שנים מאוחר יותר, גם לאחר שכבר הייתה אחד או שתיים דגימות זרע ברורות. זה יכול לקרות בגלל:

  • הרופא חותך את המבנה הלא נכון
  • הרופא חותך אותו זרע הזרע פעמים ויוצא האחר אחד שלם
  • יש למישהו זרע זרע נוסף והרופא לא רואה את זה, אם כי זה נדיר

לרוב, הניתוח נכשל משום זרע הזרע צומח בחזרה לאחר מכן. זה נקרא recanalization. תאי Tubelike מתחילים לגדול מקצות החתך של מוליכי הזרע, עד שהם יוצרים קשר חדש.

האם ניתוחים לכריתה הפיכות?

מחקר 2018 נמצא כי רק מעל 7 אחוז של אנשים שעברו עיקור בסופו של דבר משנה את דעתם. למרבה המזל, ניתוחים לכריתה הם בדרך כלל הפיכים. הליך היפוך עיקור כרוך מחדש של זרע הזרע, אשר מאפשר זרע להיכנס הזרע. אבל ההליך הזה הוא יותר מסובך וקשה יותר לעבור עיקור, ולכן חשוב למצוא מנתח מיומן.

ישנם הליכים שיכולים להפוך בניתוח כריתה:

  • Vasovasostomy . מנתח צמיד מחדש את שני הקצוות של זרע הזרע באמצעות מיקרוסקופ רב עצמה כדי להציג את הצינורות הזעירים.
  • Vasoepididymostomy . מנתח מצרף את הקצה העליון של זרע הזרע ישירות יותרת האשך, המהווה צינור בחלק האחורי של האשך.

המנתחים בדרך כלל להחליט איזו גישה יעבוד בצורה הטובה ביותר כאשר theyare תחילת ההליך, והם יכולים לבחור שילוב של השניים. מאיו קליניק מעריכה כי שיעור ההצלחה של היפוכי עיקור הוא בין 40 לבין 90 אחוז, תלוי במגוון גורמים, כגון:

  • כמה זמן עבר מאז העיקור
  • גיל
  • הגיל של בן הזוג
  • ניסיון מנתח

המסקנה

ניתוח כריתת צינור הזרע הוא מאוד יעיל במניעת הריון, אך הוא גם קבע. בעוד הריון לאחר העיקור אפשרי, זה די נדיר. כאשר זה קורה, זה בדרך כלל תוצאה של אי עמידה בהנחיות postsurgery או טעות כירורגית. ניתוחים לכריתה יכולה להיות גם הפוך אבל זה יכול להיות הליך מורכב יותר. שוחחו עם הרופא שלך אם זה משהו שאתה מחפש לשקול.