הסיבה ואיך לטפל הידוק הבטן בזמן הריון

הריון הוא תקופה מרגשת בחיים womans אבל זה בטוח מביא איתו עצמה הרבה סימפטומים מוזרים. אם הינך בהריון, בימים מסוימים, אתה יכול להרגיש תחושת הידוק הבטן שלך. תחושת הידוק הבטן שלך יכולה להיות בעייתית, אבל זה נפוץ. ייתכן שתיתקל בו מן השליש הראשון של ההריון עצמו.

זהו בדרך כלל סימן של הפלה בשבועות המוקדמים, לידה מוקדמת, או התכווצויות נורמליות. תחושת הידוק זה עשויה להימשך כלפי בחודשים האחרונים של הריון. Heres את כל הפרטים על מה זה ולמה אתה עשוי להיתקל הידוק הבטן במהלך ההריון.

מה הולך ומתהדק בטן במהלך הריון?

הידוק בטן הוא נורמלי לחלוטין במהלך הריון. כפי ההריון שלך מקדם, הבטן שלך עלולה להרגיש נוקשת. כפי שהימים עוברים, אי נוחות עלולה להסלים את הבטן הופכת קשה כמו סלע. עם בטן חזקה בטרימסטר השני, אתה עלול להיתקל כאב רצועה עגול או כאב חד בבטן שלך. בטרימסטר 3rd, הידוק הבטן יכול להיות סימן של עבודה.

החמרת בטן בתחילת ההריון (בשליש הראשון של הריון)

הידוק הבטן במהלך ההריון מוקדם או בטרימסטר הראשון יכול להיות בגלל סיבות שונות אשר מוסברים בהמשך.

1. מתיחה

בשליש הראשון של ההריון, רחם womans משתרע במהירות כדי לפנות מקום עבור העובר הגדל. זה יכול להוביל כאב חד או כאבי בטן. בטרימסטר הראשון שלך, אתה גם עלול להיתקל כאב ירי חד בצידי הבטן שלך בשל מתיחות התארכות של השרירים.

2. הפלה

בשליש הראשון של הריון, אתם חווים תחושת הידוק הבטן שלך ואתה חווה כאב מדי, אז זה יכול להיות סימן של הפלה. אם תחושת ההידוק בבטן הוא, למעשה, סימפטום של הפלה, זה יהיה מלווה בתופעות אחרות כמו כאב והתכווצויות בגב התחתון, תצפית או דימום, וכן חלוף רקמות או נוזל מהנרתיק. חפשו את הסימנים האלה במיוחד אם אתה פחות מ 20 שבועות להריון. עם זאת, הוא נפוץ ביותר לפני השבוע ה -12.

3. עצירות / גז

עצירות וגז היא בעיה נפוצה במהלך ההריון ורוב הנשים חוות את זה. במהלך הריון, אם יש לך תחושת הידוק הבטן, זה יכול להיות בגלל גז או עצירות. ייתכן שיהיה כאב בטן שיכולה להיות מאוד מטריד.

החמרת בטן בשליש השני של ההריון

כמו הגוף שלך ממשיך לגדול בטרימסטר השני, את הכאב שדקר לאורך צידי הרחם ימשיך מדי, זה נקרא כאב רצועה עגול. כפי הרחם שלך מתרחב, הרצועות סביב ממוקמות בצד של מתיחת הרחם מדי, מה שעלולים לגרום לכאב. אתה עשוי להיתקל זה אפילו יותר אם אתה מנסה להתכופף או לנסות לעמוד אחרי ישיבה ארוכה.

בשליש השני של ההריון שלך, רוב הסיכויים כי הבטן שלך עלולה להרגיש חזקה ולא נוח בשל הצירי ברקסטון-היקס. צירי ברקסטון היקס או התכווצויות בפועל יכול להתחיל מוקדם ככל החודש הרביעי של ההריון. התכווצויות אלה אינן מכאיבות כמו עבודה בפועל, אלא שהם עושים להכין את הרחם כדי להיות מוכן לידה. צירי ברקסטון היקס נפוצים מאוד לגרום אי נוחות וכאב. הם לעתים קרובות להתרחש כאשר אתם מקיימים יחסי מין או בעת פעילות גופנית.

החמרת בטן בהריון מתקדם (השליש השלישי של ההריון)

עובר הגדל והתנועות שלה אחראי הידוק בטן במהלך הריון מאוחר. היות והמקום בטן משותף העובר ואת האיברים הפנימיים, על תפיחות הבטן ומתיחות. השומן שהופקד מתחת לעור גם מותח אותה עוד יותר. בעית הקיבה במהלך השליש האחרון היא גם הסיבה מאחורי הידוק הקיבה. עם זאת, אם הידוק נמשכת זמן רב יותר מהרגיל, זה יכול להיות סימן של עבודה.

סיבות שכיחות של מתיחות בטן במהלך הריון

אישה חווה אי נוחות פיזית במהלך ההריון. זה יכול להיות בגלל סיבות אינסופיות. אם יש לך תחושת הידוק בבטן, זה יכול להיות בגלל הסיבות הבאות.

1. משפחתי שליה

השליה היא ההחייאה במשך העובר הגדל. זוהי דרך השליה כי התינוק מקבל מזון וחומרים מזינים שלה. עם זאת, במקרים מסוימים, אפילו לפני הלידה, השליה עשויה לנתק מהקיר הרחם. בזמנים כאלה, הרחם מתחיל מקבל יותר תקיף מהרגיל. התוצאה היא הידוק של הבטן.

לחץ 2. על הבטן

כאשר התינוק ברחם מתחיל לגדול גדול, הרחם מפעיל לחץ על הבטן. אז זה כי הבטן מתרחבת, מה שהופך אותו נוקשה. בטרימסטר 2nd, שככל שהתינוק הופך שפיר גם מגדיל באופן אוטומטי אשר מרחיבה את הבטן.

גז ונפיחות 3.

תזונה מאוזנת ובריאה היא חובה במהלך הריון. אכילת סוגי מזון לא הנכונים יכולה להוביל גז אשר יכולים להתפיח הבטן שלך גורמת לך להרגיש יותר בנוח ולא נוח.

4. תנועות Babys

בעיטות ותנועות התינוקת שלך יכולים לגרום לך מדגדג ומצחקק. אתה יכול להרגיש טוב הקלה על הידיעה כי התינוק שלך הוא בסדר גמור, אבל עם כל תנועה שלו, הבטן שלך עשויה לקבל הדוק מבחוץ.

5. צירה ברקסטון-היקס

הצירי ברקסטון-היקס דומה צירי לידה, אבל לא אותו הדבר. התכווצויות אלה עשויות להפוך את הבטן שלך מאוד חזקה ונוקשה. עבור חלק מנשים, ברקסטון היקס צירים יכולים להתחיל מוקדם ככל בטרימסטר השני, ואחרים עשויים לחוות אותם ממש מעבר מסירה.

6. בעיות הקשורים להריון

ונוקשות הבטן יכול להיגרם עקב סיבוכים הקשורים להריון כהריון הפלה או אקטופי (מצב שבו שתלים הביצית המופרית עצמה לחצוצרה במקום לרחם).

7. מתקרבים זמן אספקה

התכווצויות ונוקשות הבטן במהלך תאריך הלידה המשוער שלך יכולים להיות מסובכות. אתם עשויים לחוש כי אתה הולך לתוך העבודה אבל זה יכול להיות אזעקת שווא מדי. אתה חייב ללמוד להבדיל בין ברקסטון היקס צירי עבודה בפועל. לשם כך, קצב הצירים שלך – צירי ברקסטון-היקס בעיקר האחרון בערך 30 שניות עד דקה 1. יתר על כן, הם באים רק פעם או פעמיים בכל שעה במהלך היום. עם שינוי התנוחה, את הנוקשות של הבטן גם נעלמות. עם זאת, כי זה לא המקרה במהלך הלידה. פער הזמן בין שני צירים רצופים במהלך הלידה הוא לא הרבה והם להימשך לתקופה ארוכה של זמן.

8. אכילת יתר

נשים רבות חושבות כי במהלך הריון, הם צריכים לעקוב רעיון הישן של אוכלת בשביל שניים. אבל זה לא נכון. אם אתם אוכלים לשני במהלך ההריון, אתה תהיה בסופו של דבר לאכילת יתר. זה, בתורו, עלול לגרום הבטן חזקה ונוקשה.

9. עצירות

עצירות היא מאוד נפוצה במהלך הריון. זה לא בגלל תזונה לא בריאה. זה בגלל הרחם לוחץ על המעי. יתר על כן, שחרור נוסף של פרוגסטרון בגוף מאט את מערכת העיכול ובכך אישה בהריון עלול להרגיש מעצירות. עצירות יכולה לשמח את הבטן נוקשה וקשה.

טיפול בטן הידוק הריון

אם הבטן שלך מרגישה חזקה ונוקשה במהלך הריון, הנה מה שאתה יכול לעשות.

  • אם מדובר במקרה קל של הידוק הבטן, לשתות הרבה מים ומיצי פירות טריים כדי לשמור על עצמך hydrated.
  • לפעמים, איך אתם יושבים או עומדים להחליט קרות צירי ברקסטון-היקס. אם אתם חווים בזמן ישיבה או עמידה, לנסות לשנות את עמדתך. נסה לשים את הרגליים למעלה או בשכיבה.
  • לא לקום מכיסא או מיטה מהר מדי. קח את הזמן שלך לעשות זאת.
  • התייעץ עם הרופא שלך ולקבל את עצמך עיסה היטב.
  • קח מקלחת חמה או אמבטיה. אתה יכול גם להשתמש חם שקיות מים או כריות חימום.

צעדי מתקנת הביתה אלו יקלו על הנוקשות בבטן שלך. אם אתה פחות מ 37 שבועות להריון והודעה התסמינים של צירים מוקדמים כמו דימום, לחץ מוגבר באזור האגן, או דליפת נוזל רציפה מן הנרתיק, לפנות לרופא באופן מיידי. מלבד התסמינים הללו, אתה גם צריך לדבר עם הרופא שלך אם היה לך 4-6 התכווצויות בעוד שעה.

מתי כדאי להזמין רופא?

בטן נפוחה קשה במהלך ההריון יכולה להיות בגלל סיבות רבות. עם זאת, אתה צריך להתקשר לרופא אם:

  • ההידוק הזה בבטן במהלך ההריון הופך יותר אינטנסיבי וכואב.
  • יש לך בטן קשה במהלך ההריון אתם חווים קשיי נשימה.
  • אם האטימות מתרחשות יותר מארבע פעמים תוך שעה.