המתאם בין סוג הדם והבריאות שלך

האם אתה חושב בידיעת סוג הדם שלך היא חשובה רק במקרה של עירוי? המחקר מציין כי סוג הדם שלך הוא גורם גנטי מרכזי שמשפיע בתחומים רבים של בריאות ורווחה. לאורך כל החיים שלך, אתה כנראה הבחנת כי כמה אנשים נוטים לרדת במשקל בקלות רבה יותר, ואילו עבור אחרים, המשקל שלהם הוא קרב מתמשך. או תהה מדוע אנשים מסוימים הם הטרידו מחלה כרונית, בעוד שאחרים נשארים בריאים וחיוניים גם לתוך השנים המתקדמות שלהם. מאוד פשוט, התשובה היא סוג הדם שלך.

ידיעת סוג הדם שלך היא כלי חשוב להבנת הגוף שלך מגיב מזון, הרגישות שלך למחלות, התגובה הטבעית שלך ללחץ, ולכן הרבה יותר. טיפה אחת של דם מכילה איפור ביוכימיים כמו ייחודי לך כמו טביעת האצבע שלך.

להלן חמש עובדות על סוג הדם שלך שיכול לשנות את חייך:

סוג הדם שלך עשוי לנבא את הנטייה לחלות במחלות מסוימות

מחקרים מצאו כי אנשים של סוגי דם מסוימים עשויים להיות בסיכון גבוה יותר למחלות מסוימות. מחקרים גילו כי אנשים עם O סוג דם יש סיכון נמוך יותר למחלות לב, אך סיכון גבוה יותר לפתח כיבים בקיבה. אנשים שנמצאים סוג דם A יש סיכונים גבוהים יותר של זיהומי חיידקים, אבל מסוג A נשים לחוות שיעור גבוה של פוריות. מחקרים אחרים מצאו כי אנשים עם סוג AB ודם B נמצאים בסיכון גבוה יותר לפתח סרטן הלבלב.

אנשים של סוגי דם שונים מגיבים באופן שונה ללחץ

אנשים מהטיפוס באופן טבעי יש רמות גבוהות יותר של הורמון הקורטיזול ללחץ בגופם ולהפיק יותר בתגובה למצבים מלחיצים. מצד שני, אנשים עם דם מסוג O, יש תגובת קרב להדגיש שתוצאתו יתר של אדרנלין. זה לוקח להקליד O כבר להתאושש מתח כי זה יותר קשה להם לנקות את האדרנלין מגופם.

אנטיגנים סוג הדם שלך הם לא רק בדם שלך

הם נמצאים בכל מקום בגוף, במיוחד על משטחים שיוצרים אינטראקציה עם הסביבה. אלה כוללים מערכת העיכול שלך, מן הפה אל המעי הגס שלך, כמו גם קטעים וריאות האף שלך. בגלל אנטיגנים מסוג הדם הללו נמצאים בכל מקום, הם משפיעים איך הגוף שלך מגיב המזון שאתם אוכלים באמצעות מספר גורמים. לדוגמא, לקטונים במזונות מסוימים להיקשר אנטיגן סוג הדם שלך ולגרום הדם שלך לְהִצְטָמֵד (נדבקים זה לזה), וכתוצאה מכך תחושות של עייפות, כאבי ראש, בעיות עיכול, בעיות עור ומגוון רחב של בעיות בריאות אחרות.

גוט חיידקים קשור לסוג דם

אנשים של סוגי דם שונים יש חיידקי מעיים שונים, למעשה, חיידקים מסוימים הם 50,000 סיכוי גבוהים יותר להופיע אצל אנשים עם סוג דם זה או אחר. זו שמקורה אבותינו אשר פיתחה מערכת העיכול כדי להכיל סוג אחד של דיאטה על פני אחרת. לדוגמה, Microbiome של אנשים מסוימים פיתחו לשבור את הפחמימות בצורה הרבה יותר יעילה (סוג דם). אנשים חסרי יכולת זו (O סוג דם) נוטים לאגור פחמימות כשומן.

גישה מידה אחת המתאימה לכולם לתזונה לא עובד

אופנות מזון באות והולכות, אבל העובדות ברורות: כולם אין את אותם צורכים תזונתיים בסיסיים. כולנו יודעים מי הוא צמחוני אדוקה ומשגשג על כי דיאטה, בעוד שאחרים נשבעו אטקינס או תוכניות דלות פחמימות דומות. מצאתי כי הצרכים התזונתיים שלך יכול להיקבע לפי סוג הדם שלך.

כפי שלמדת, סוג הדם שלך משפיע יותר מאשר רק את סוג הדם היית צריך במקרה של עירוי. סוג הדם שלך הוא גורם גנטי כי ממלא תפקידים רבים בגוף האדם. בחירה-לקטינים נמוכים, שאינו agglutinating מזונות שיוצרים סביבה מסבירה פלורת המעיים הטובה שלך ובחירת מזונות להילחם הסיכונים למחלות שלך הם שני שלבים ראשונים טובים ביצירת תכנית תזונתית אישית רק בשבילך.

אחד מסימני ההיכר של רפואה אלטרנטיבית היא הכרה בייחודיות ביוכימיים של כל אדם ועל הצורך להתאים טיפולים מרשמים להתאים ששונות הפרט. בעוד קוד גנטי אדם, בסופו של דבר, הוא הבסיס של אינדיבידואליות זו, מבסס טיפולים בגורמים גנטיים הוא רחב מדי בגישה ולא עקבי עם רפואה אלטרנטיבית.

לדברי רופא נטורופת פיטר ג’יי D’Adamo, ND, בספרו אכול נכון 4 סוג הדם שלך , החוליה החסרה אולי ארבעת סוגי הדם הבסיסיים: O, A, B, ו- AB. חייב להיות סיבה למה יש כל כך פרדוקסים רבים במחקרים תזונתיים הישרדות במחלה, מדוע אנשים מסוימים לרדת במשקל ואחרים לא באותו הדיאטה או מדוע אנשים מסוימים לשמור החיוניות שלהם כשהם מזדקנים, ואחרים לא, אומר ד”ר . D’Adamo.

המחקר שלו לתוך אנתרופולוגיה, היסטוריה רפואית, והגנטיקה הוביל אותו למסקנה כי סוג הדם הוא המפתח שפותח את הדלת אל מסתרי בריאות, מחלות, אריכות ימים, חיוניות פיזית, וכוח נפשי. ד”ר D’Adamo מסביר כי היישום המעשי של סוג הדם הוא שהיא מאפשרת לך לקבל החלטות מושכלות לגבי התזונה, הפעילות הגופנית, התוספים שלך, ותוכניות טיפול רפואי אפילו. עם מפת הדרכים סוג דם, תוכניות אלה יכולים כעת מתאימות לפרופיל הביולוגי המדויק שלך ואת כוחות הטבע הדינמי בתוך הגוף שלך.

סוג O

אנשים עם נסיעת סוג דם O הטוב ביותר גופני אינטנסיבי וחלבונים מן החי ופחות היטב על מוצרי חלב ודגנים, אומר ד”ר D’Adamo. הסיבה המובילה לעלייה במשקל בקרב סוג O של הוא גלוטן מצוי במוצרי חיטה, ובמידה פחותה, עדשים, תירס, שעועית, כרוב, ד”ר D’Adamo מסביר. תרגילים אידיאליים עבור סוג O של כוללות אירוביות, אמנויות לחימה, ספורט מגע וריצה.

סוג א

בעלי סוג הדם, אולם, מתאימים יותר בטבעיות דיאטה צמחונית מזונות טריים, טהורים, אורגניים. כמו סוג A של נטייה למחלות לב, סרטן, סוכרת, “אני לא יכול להדגיש עד כמה קריטי התאמת תזונה זה יכול להיות על המערכת החיסונית רגישה של סוג A,” אומר ד”ר D’Adamo. מטיפוס יכול להפיק תועלת משמעותית מרגיע, מרכוז תרגיל, כגון צ’י יוגה וטאי.

סוג B

יש סוג B של מערכת חיסונית חזקה ומערכת עיכול סובלנית נוטה להתנגד רבים של מחלות ניווניות הכרוניות הקשות, או לפחות לשרוד אותם טובים יותר מאשר סוגי הדם האחרים. הקלד B נעשו בצורה טובה ביותר עם פעילות גופנית מתונה הדורשים איזון נפשי, כגון הליכה, רכיבה על אופניים, טניס, ושחייה.

סוג AB

סוג דם AB, האחרונה, מבחינת האבולוציה, של ארבע קבוצות תערובת של סוגי A ו- B, הוא מורכב ביותר מבחינה ביולוגית. עבור קבוצה זו, שילוב של תרגילים מסוגים A ו- B עובד הכי טוב, אומר ד”ר D’Adamo.

סוג הדם, עם העיכול שלה וספציפי חיסוניים, הוא חלון על הרגישות הסבירה של אדם או כוח מעל המחלה, על פי ד”ר D’Adamo. לדוגמא, של סוג O הם בעלי הסיכוי הגדול ביותר לסבול מאסטמה, קדחת שחת, אלרגיות אחרות, בעוד סוג B יעיף סף אלרגיה גבוהה, וכן אגיב allergically רק אם הם אוכלים מזון לא נכון. סוג של B הם גם רגישים במיוחד למחלות אוטואימוניות, כגון עייפות כרונית, זאבת, וטרשת נפוצה. סוג AB של נוטים להיות בעלי הבעיות הקטנות ביותר עם אלרגיות, בעוד, סרטן ומחלות לב, ואנמיה סיכונים רפואיים עבורם.

עם דלקת פרקים, סוג O של, שוב, הם הסובלים השולט משום שמערכת החיסון שלהם סובלנית לסביבה, במיוחד מזונות כגון דגנים ותפוחים אדמה שיכולה לייצר תגובות דלקתיות במפרקים שלהם, אומר ד”ר D’Adamo. סוגי A ו- B הם הרגיש ביותר לסוכרת, בעוד סוגי A ו- AB יש שיעור גבוה יותר של סרטן סיכויים להישרדות עניים יותר סוגים האחרים.

בעוד אתה לא יכול לשנות את סוג הדם שלך, אתה יכול להשתמש בידע אודות טיבו ליישם תכנית תזונתית המתאימה ביולוגית האיפור שלך, אומר ד”ר D’Adamo, אשר מספק פרטים למכביר על אכילת תוכניות עבור כל ארבעת הסוגים. “רוב המטופלים שלי לחוות כמה תוצאות תוך שבועיים מיום תחילת תוכנית דיאטה. הוא גדל אנרגיה, הרזיה, הפחתת תלונות העיכול, ושיפור התנאים כרוניות כגון אסטמה, כאבי ראש, צרבת.”