המזונות הטובים ביותר לבריאות השד טוב

הנה 5 מזונות עליונים לבריאות שד טובה:

ירקות ממשפחת המצליבים

ברוקולי, כרוב, כרוב, כרובית, כרוב ירוק כולם שייכים לקבוצה זו. בנוסף להיותו גבוה ויטמין A ו- C, ירקות ממשפחת המצליבים הם גם עשירים פיטוכימיקלים בשם indoles ו סולפורפאן. נוגדי חמצון אלה מסוגלים לעזור להלחם בסרטן על ידי נטרול רעלים וחומרים מסרטנים. לא רק שהם להפחית את הסיכון לפתח סרטן השד, מחקרים גילו גם כי הם עשויים גם למנוע סרטן השד מלשוב בקרב ניצולי סרטן השד. שיטות בישול תעשינה הבדל בתוכן מזין. השתמש בשיטות בישול מהירות, כגון לבנה לרגע, או טיגון.

חלבון מהצומח

מחקרים רבים מצאו כי תזונה עם חלבון מהצומח יותר, במקום בשר, הם המגן של התפתחות סרטן השד. תחנת כוח חלבון, עדשים, וקטניות הם כוכבי תזונתיים בזכות עצמם. לא רק הם עשירים בחלבון, אלא גם סיבים, פולית, ברזל מערך של נוגדי חמצון. שעועית שחורה, למשל, הם פשוט גבוה ב אנתוציאנינים חמצון כמו חמוציות!

זרעי פשתן

רוב האנשים יודעים כי זרעי פשתן הם מקור טוב של אומגה 3, טוב ללב ולמוח. ואכן, זרעי פשתן עשירים גם lignan. Lignan מספק סיבים ומהווה מקור של פיטואסטרוגן חמצון. חוקרים מצאו כי ליגנין ב זרעי פשתן מראה תוצאות מבטיחות סרטן הלחימה, במיוחד סרטן השד. הוא חשב כי מטבוליטים lignan יכול להיקשר לקולטני אסטרוגן, ולכן מעכב את התחלתה של סרטן השד מגורה-אסטרוגן. אם אתה לשלב יותר זרעי פשתן בתזונה, חשוב כי אתם אוכלים את הזרעים בפועל, לא שמן פשתן.

דג שמנוני

שמני דגים מסייעים לקדם את בריאות שד טובה משתי סיבות: הם עשירים באומגה 3 ויטמין D. סקירה בקנה מידה גדולה חשפה כי אומגה 3 מדגים יש השפעות אנטי אנגיוגנזה חזקות. המשמעות של זה היא כי הם יכולים לעצור כלי דם גדל בתוך גידול. מחקר אחר סרטן הראו כי רמות ויטמין D גבוהות בגוף קשורים לסיכון נמוך יותר לסרטן השד. כדי למזער את החשיפה לכספית, לבחור דגים שמנים כי הם נמוכים יותר על שרשרת המזון, כגון אנשובי, הרינג, מקרל, סרדינים או.

כּוּרכּוּם

השימוש בכורכום לטיפול במחלה הוא לא רעיון חדש. למעשה, כורכום שימש במשך מאות שנים ברפואה הסינית המסורתית ההודית לטיפול במגוון רחב של בעיות בריאותיות. אבל מדענים מערביים החלו רק כדי לחקור את הקשר בין סרטן לבין כורכום בשנים האחרונות. חוקרים באוניברסיטת טקסס אנדרסון במרכז לחקר הסרטן גילו כי עכברי מעבדה, מתחם פעיל של כורכום, כורכומין עצרו את התפשטות סרטן השד תוך צמצום ההשפעות הרעילות המזיקות של תרופה כימותרפית בשימוש נרחב. למרות שזה עדיין מוקדם להמליץ ​​כורכום כטיפול בסרטן השד פעיל, זה באמת לא כואב להוסיף עוד כמה מנות מבוססות קארי לתזונה!