ההשפעות החמורות של עישון פסיבי במהלך ההריון

על פי האגודה האמריקאית הריון, בארצות הברית, 12-20% מדהימים של נשים בהריון לעשן, מה שמוביל למומים מולדים אצל התינוק, לידה מוקדמת, ועל מות עובר אפילו. בתור אמא לעתיד, אתה צריך לקחת את ההחלטה החכמה להפסיק לעשן, אם לא לנצח אז לפחות עד הלידה ובסופו של דבר להיגמל בחלב שלך. אבל כנראה שאתה עדיין רוצה לנשום ניחוח כאשר מישהו אחר מעשן סמוך. איך מזיקים יכול בענן עשן היד השני להיות?

למרבה הצער, את ההשפעות של עישון פסיבי במהלך ההריון הן די מזיקות. עישון פסיבי) שב”ן (ידוע כגורם 6 מיליון מקרי מוות בטרם עת בשנה, ותינוקות הם חלק מרשימה זו. עשן הטבק שאפת יוצא המואר של סיגריות (או כל מוצר עישון). אז אין מסנן כדי להגן עליך מפני 4000 הכימיקלים הנוכחים בו, ורבים מהם עשוי לגרום לסרטן. התינוק שלך נושם במה שאתה נושם, וכל כימיקלים אלה מוצאים את דרכם אל התינוק שלך גם באמצעות זרם הדם שלך. ניקוטין, פחמן חד חמצני, וכימיקלים אחרים יכולים לחצות השליה שלך להשפיע על התינוק שלך. ההשפעות של עישון פסיבי במהלך ההריון כוללות לידת הפלה, מוקדמת, משקל לידה נמוך, מומים מולדים, תסמונת מוות בעריסה, התפתחות פסיכולוגית עניה אצל הילד, וסיכון מוגבר להתמכרות. הנה מבט מפורט.

7 ההשפעות של עישון פסיבי במהלך ההריון

הַפָּלָה

נשים בהריון הן הסיכוי הטוב ביותר להיות חשופים לעישון פסיבי בבית, ומחקרים קודמים מצאו כי הרגלי העישון של בן הזוג יכול להוביל הפלות. במחקר שנערך בהונג קונג נמצא כי נשים שבעליהן מעושן יותר מ -20 סיגריות ביום היו בסבירות גבוהה פי שניים יש הפלה מאלה שהיו להם בעלים שאינו מעשן.

לידה מוקדמת

מחקר על 209 נשים, מתוכם 43 נחשפו לעישון פסיבי, נמצא כי חלה עלייה במספר הלידות המוקדמות בקבוצת SHS מאשר בקבוצת הלא-מעשן. אמהות פסיביות עישון כוללות גם סיכונים גבוהים יותר באופן משמעותי מאשר לא מעשנים של יתר לחץ דם, אנמיה, וכן קרע המוקדם של הממברנה (PROM) או מים השבירים בטרם עת

משקל לידה נמוך

מחקרים רבים מראים קשר ברור בין עישון פסיבי ומשקל לידה נמוך (LBW). מחקר מלזי על 209 נשים שנחשפו לעישון פסיבי (SHS) במהלך ההריון ו 211 נשים שלא נחשפו לשום מצא כי יותר תינוקות בקבוצת SHS היה משקל לידה נמוך. ובשביל כל סיגריה נוספת לאמהות מעושנות פסיביות, חלה ירידה במשקל הלידה של התינוק על ידי 12.9 גרם. הסיבה לכך היא עשן סיגריה יכול להגביל את הצמיחה של התינוק ברחם. בעוד ניקוטין יכול להפחית את זרימת דם עוברית, פחמן חד חמצני יכול להפחית אספקת חמצן לעובר.

מומים מולדים

עישון פסיבי עלול לגרום למומים מולדים אצל תינוקות. הרעלנים הנוכחים העשן עלולים לגרום למומי הפחתת איבר או איברים מקוצרים, הק”פ, שפות שסועות ו חך, פגמי עין, ותופעות במערכת עיכול. מחקרים רבים בבירור לשייך פגמים עישון פסיבי הלידה.

תסמונת מוות בעריסה (SIDS)

עישון פסיבי במהלך ההריון יכול להיות גורם תורם מוות פתאומי, בלתי מוסבר, ולא צפוי של תינוק לפני 1 שנה של גיל. תופעה זו ידועה בשם תסמונת מוות בעריסה (SIDS). הסיכון הוא גבוה יותר אם אמא מעשנת לאחר הולדת התינוק. ניקוטין הרעלים האחרים עשן יכולים להשפיע לרעה על ההתפתחות תא מוח ורשת העצבים. הם יכולים גם להפוך את התינוק נוטה לזיהומים בדרכי הנשימה, אשר מגדיל את הסיכון של מוות בעריסה. עישון פסיבי יכול גם להשפיע על מערכת החיסון של העובר, ובכך להשפיע יכולתה לשרוד זיהומים.

התפתחות פסיכולוגית Compromised

זה כבר נמצא כי עישון פסיבי במהלך ההריון משפיעה גם על התפתחות קוגניטיבית ופסיכולוגית של ילדים. מחקר על 91 ילדים בגילים 6-9 מצא כי ילדים שאמהותיהם היו לא מעשנים בצעו טובים יותר במבחנים על מיומנויות דיבור ושפה, אינטליגנציה, ויכולות ויזואליות / מרחבית, והתנהגות (על פי דירוג של האמהות) מאשר ילדים שאמהותיהם עשנו באופן פעיל או באופן פסיבי. הילדים של המעשנים הפסיביים, אולם, ביצועים טובים יותר מאלו של מעשנים פעילים.

סיכון מוגבר של לרעה טבק

מחקרים גילו כי עישון במהלך ההריון, הן באופן אקטיבי ופסיבי, חושף תינוקות מוקדם ניקוטין, שהוא ממכר והופך אותו סביר עבורם לקחת להתעללות טבק כמו מתבגרים.

אם הינך בהריון ועדיין לא להפסיק לעשן, אנא עשה זאת עכשיו. הנה מה שאתה צריך לעשות כדי לצאת. אם השותף שלך בהריון, להפסיק לעשן ליד שלה. אנא זכור, אין דבר כזה רמה בטוחה של חשיפה SHS. כמו כן, להפוך את הבית שלך אזור ללא עישון. שאריות עשן יכולות להישאר במשך זמן רב ולגרום להשפעות מזיקות. זה נקרא עישון מיד שלישית. תינוק בריא הוא באחריות שני ההורים.