האם זה מסוכן לישון מהר לאחר האכילה

רובנו אוהבים ליהנות מארוחת הצהריים פוסט מנוחת הצהריים שלנו, או שאנחנו אוהבים להתענג חטיפי לילה מאוחר לפני שפרשת למשך היום. ייתכן תוהה אם זה בסדר כדי לנמנם אחרי שאתם אוכלים. אין ספק כי אנו חשים לעתים קרובות רדומים לאחר הארוחות שלנו אבל זה אומר שאנחנו צריכים להשלים קצת שינה או שעל בעצם לחכות זמן מה לפני נרדם? ובכן, זה לא יכול להיות רעיון טוב לנמנם אחרי אכילת הארוחות שלכם. שינה מיד לאחר אכילת מזון לא יכול להיות טוב עבור הגוף שלך.

למה אנחנו בדרך כלל מרגישים ישנוניים לאחר האכילה

ברגע שסיימת לאכול הארוחה שלך, המוח שלך מאותת איברים להתחיל לעכל את המזון. מחזור הדם הופך יותר מרוכז סביב מערכת העיכול. השינוי בעוצמת אספקת הדם משפיע על המוח יותר מדי. קיפוח דם זה למוח עלול לגרום לך להרגיש מנומנם או מנומנם.

כיצד פועל שינה מייד לאחר האכילה להשפיע על הבריאות שלך?

הגוף שלך נדרש באופן אידיאלי כדי לעכל את המזון שאתם צורכים כדי להשיג אנרגיה, וזה יכול לעשות זאת אם אתם יושבים בתנוחה זקופה. עם זאת, כאשר אתה לישון לאחר האכילה, אתה לא מאפשר לגוף שלך לביצוע פעולה זו, ובכך מוביל כמה מהפעולות הבאות:

1. זה עלול להוביל במשקל

מיד שינה אחרי אכילה יכולה לגרום לעליה במשקל. הסיבה לכך היא שהגוף זקוק כדי לשרוף את הקלוריות שאתה נצרך מן הארוחה, אבל במקום, לך לישון, כלומר הגוף שלך יהיה לאחסן קלוריות אלה. כמות עודפת של קלוריות בגוף להוביל לעלייה במשקל. בקיצור, שינה לאחר האכילה גורמת לך שומן.

2. הוא עלול לגרום צרבת

ריפלוקס חומצה הוא מצב שבו תכולת הקיבה שלך נדחפת בחזרה לוושט. ריפלוקס חומצה גורם תחושת צריבת חלל החזה שלך. זה קורה כשאתה ישנת מייד לאחר אכילת המזון שלך.

3. זה עלול לגרום לבעיות עיכול

אם אתם ישנים מיד לאחר אכילת ארוחת צהריים או פוסט-ערב, האוכל שלך אינו מקבל מתעכל כראוי. מזון לא מעוכל יכול לגרום לבעיות עיכול כמו גז, צרבת, חומציות, גזים, נפיחות, וכו ‘

4. זה עלול להוביל שבץ

שינה פרסמה מייד לאחר ארוחה יכולה להגדיל את הסיכויים שלך סובל משבץ. הסיבה לכך היא מזון לא מעוכל עלול לגרום לחוסר איזון ברמות הסוכר בדם ואת לחץ הדם, ובמקרים קיצוניים עשויה להוביל לשבץ מדי.

כמה זמן אתה צריך לחכות כדי ללכת לישון אחרי מזון?

מומלץ כי אתה צריך לתת לגוף שלך לעכל את המזון שאכלת לפני שאתם לוחצים על כפתור הנודניק. למרות פריטי מזון שונים יכולים לקחת כמויות שונות של זמן כדי לקבל מתעכל, זה טוב לחכות לפחות 2 עד 4 שעות ללכת לנמנם אחרי שיש לך את הארוחות שלכם.

חטיפי Bedtime כי הם בריאים בשבילך

למרות שזה לא רעיון טוב לנשנוש על משהו ממש לפני השינה שלך, לפעמים, רעב פתאומי עלול לפגוע, ואנחנו אולי כדאי לאכול משהו. מומלץ לאכול משהו בריא ומזין, במקום על גדישה קלוריות חסרות תועלת. הנה כמה המלצות בריאות שאתה יכול להשתמש בו כדי לרסן כי צרכימי חטיפי הלילה מאוחר:

  • כוס חלב חם עם דבש הוא אופציה בריאה, ואתה תישן טוב מדי.
  • כוס יוגורט דל שומן קל על הבטן שלך גם כן.
  • קרקר מחיטה מלאה עם קצת חמאת בוטנים הוא אידיאלי לשים כי נוהם הבטן לנוח.
  • כוס דגני בוקר מחיטה מלאה עם חלב דל שומן.

אם שובתי רעב בשעה מוזרה, אלה הם כמה חטיפים שאתה יכול לזלול אפילו בלי לחשוב פעמיים. הימנע שומן, מטוגן או מזונות קלוריות צפופות כמו שהם לא יכולים להיות קשים רק על מערכת העיכול שלכם, אבל הם עלולים לגרום צרות עם השינה מדי.

האם לאכול Too Late להשפיע על השינה שלך?

יש אוכל ושנת מערכת יחסים מורכבים מאוד, אך מעניינים. מזונות מסוימים יכולים לגרום לשינה אינטנסיבית לגרום לך לישון כמו תינוק. ואז ישנם מזונות כמו שוקולד, משקאות אנרגיה, סודה, וכו ‘אשר יכולים להשאיר אותנו עירנית אם נצרך לפני נרדם. לכן, אנחנו באמת צריכים להיות זהירים לגבי מה שאנחנו אוכלים בסמוך לשינה, כי זה יכול להשפיע השינה שלנו ישירות. כמו כן, אם אתם צורכים בארוחה שלך ממש לפני השינה, קיימת אפשרות טובה, כי אתה עלול לסבול מהתקף של חומציות או צרבת, אשר ישפיע כמה טוב לך לישון.

ישנם אנשים שאולי לא מרגישים מושפע כלל מה שהם צורכים בסמוך לשינה, אבל זה בהחלט לא אומר שהם צריכים לאכול מה שהם רוצים, כי השינה שלהם לא מקבלת שיבשו. ובכן, השאלה היא לא שינה, אבל זה על האוכל, כי הוא לא מקבל מתעכל. לפיכך, ישן אחרי כל ארוחה או בשכיבה אחרי האכילה היא בכלל לא מומלץ.

חשוב כי אתה משאיר פער ניכר בין זמן הארוחה שלך הזמן לישון. אכילת ארוחה בריאה ומזינה לפני השינה, הימנעות ממזונות בריאים בוחר חטיפי לילה תקינים מאוחר כמה דברים הטובים שאתה יכול לעשות בשביל שינה טובה ובריאות טובה. עם זאת, אם תיתקל צרבת, ריפלוקס חומצה או כל בעיה הקשורה לשינה, אנו מציעים לך לפנות לרופא ונבדק מייד כדי לשלול כל מצב רפואי.