גלוטן מצרכים חינם עבור סוג הדם שלך

מוצרים ללא גלוטן רבים אינם מתעכלים היטב. החניכיים וקלסרים ב מאפים יכולים לגרום התכווצויות, נפיחות, גזים או עצירות.

ללא גלוטן אפייה וסוג הדם שלך

מוצרים ללא גלוטן רב מכילים חניכיימיים וקלסרים המחקות את פעולת גלוטן, והם ממעטים שיתאימו לכל אחד מסוגי הדם. גואר גם, מסטיק נכאת, מסטיק ערבי ואפילו קסנטן גם להרגיז את העיכול של עמילנים ופחמימות כאשר הוא נצרך בכמויות גדולות על בסיס קבוע. למעשה, כל קלסר כולל סאגו, טפיוקה או קמח תפוחי אדמה שלא מתאים לסוג הדם שלך יכול גם לגרום התכווצויות, רוח, צרבת ותחושה כבדה בחזה או בבטן.

לדברי דוקטור פיטר D’Adamo, מומחה אכילת סוג הדם, זה בגלל הסוכנים מחייבים לכלול אלמנטים משבשים עבור סוג הדם שלנו. על פי מחקר אינטנסיבי שלו, הם יכולים לעכב את ספיגת חומרים מזינים, או אפילו לְהִצְטָמֵד הדם בחלק מהמקרים. הם להשפיע לרעה על מערכת החיסון ולהפריע לעיכול, ספיגה של חומרים מזינים ואת חילוף החומרים באופן כללי. זהו כמעט גרוע כמו אכילת גלוטן מלכתחילה!

כמו כן, לוודא כי החלפות קמח לחם ועוגה להתאים סוג הדם שלך. אם לא, ייתכן שעדיין חווה עיכול, העלה רמות היסטמין או סימנים של חוסר סובלנות כגון עיכול לקוי, עלייה במשקל, נחלש חסינות וכן הלאה. זו הסיבה מדוע פתחתי ערוץ מיוחד כדי להדריך אותך: עולם ללא גלוטן; עבור סוג הדם שלך.

הנחיות לאפייה ללא גלוטן מתאים לכל סוגי הדם: דגנים וקטניות

דגנים וקטניות עבור כל סוגי הדם

דגנים וקמח דוחן, קינואה זרעים וקמח, אפונה ירוקה וצהובה והקמח שלהם, אורז (כל צורות מלבד אורז פרא), סובין אורז, קמח אורז. כל שעועית לבנה: קנליני, שעועית, שעועית חמאה.

דגנים וקטניות: התאמה מוגבלת

Amaranth לא עבור B1 (secretor). זה מזין מאוד ניתן לטחון לקמח. כוסמת (סובה) לא עבור B, AB, O2 (לא secretor). להכנת בצק לרשרש, קמח כוסמת או גריסים הם מושרים במים במשך 2-3 ימים בשמש כדי לקדם את הצמיחה של שמרים טבעיים. שעועית שחורה עיניים (אפונה פרה) הכי טוב O וא בדרום אפריקה הם נקראים swartbekkies. הם תחליף מצוין שעועית מנומרת בשימוש מנות מקסיקניות ואפריקה.

תירס / תירס, תירס מתוק, פופקורן ומוצרים יבשים בלבד עבור A1 (secretor). למרות התירס ללא גלוטן, הרבה אנשים לא סובלים אותו, במיוחד גדולות, כמויות תכופות על בסיס קבוע. היא מתאימה רק בתור מזון בסיסי עבור A-secretors אבל עדיין עשוי להיות GMO מזוהם. (הקלח המוזר של תירס מתוק אורגני או סקופ של פופקורן אינו עביר חמור על סוגי הדם האחרים גם היא פרוסה קטנה של הפולנטה פעם..) Adzuki (אדום קטן) קטניות שעועית שחורה: לא עבור B , AB. פול לא AB2 ו O2 (לא secretors) לקטינים לא תואמים שהם מכילים יכולים לגרום לבעיות חמורות עבור סוגי דם אחרים שאוכלים אותם בקביעות.

חומוס או קמח חנה (שעועית חומוס) רק עבור O1 (secretors). משמעות הדבר היא כי החומוס אינו מתאימה לכל סוג דם אחר. אתה יכול לעשות חומוס או הךאל שונה מתוך פולסים מבושל אחרים, בעיקר קמח אפונה צהובה או אפונה לפצל. אפילו פחית כליות או שעועית קנליני עושה חומוס נהדר. שעועית כליות מנומרת, שעועית חיל הים רק עבור A2 (לא secretor) ו- B עבור סוגי דם אחרים הם יכולים לשבש התריס, חסינות ולגרום לעלייה במשקל עיכול. עדשים, שעועית פינטו לא עבור B, O1 (secretor).

נבטי עדשים נראה מתאים לכל סוגי הדם בשל השינויים המתרחשים. הם אז יותר כמו ירקות ירוקים, נמוך ב עמילן לקטינים. דאל ו poppadums עשויים עדשים. משתמש בקמח אלטרנטיבי פולסים כדי להתאים את סוג הדם שלך. שעועית לימה רק עבור B, שעועית O. מונג רק, שעועית מונג O. ניבט עשויה להיות בסדר, אבל עדיף לבדוק הסובלנות שלך.

רוב מוצרי סויה: (. הלא secretors) טופו, חלב, טמפה לא עבור B, O2 עם זאת, מוצרי סויה מותססים כמו מיסו ורוטב סויה יכול להועיל במקרים מסוימים. שעועית תמרינדי רק עבור B, AB. (כמות קטנה של טעם קארי לא יהיה רציני מדי עבור כל סוג דם, אבל לא 3x ליום, כל יום.) דורה רק עבור A, B2 (לא secretors). דורה היא מתנה טובה דגני בוקר ואפייה והוא גלוטן. זהו דגנים אפריקאים פופולריים, במיוחד עבור בישול בירה. דורה מותססת היא הפרעה פחותה סוגי דם אחרים. (אל תאכלו את הגבעולים ודגנים ירוקים או לתת להם חיות. הם מכילים ציאניד וכימיקלים קטלניים אחרים.)

טף (אינג’רה) רק עבור O, A2 (לא secretors) זה גרגר זעיר שהופך תחליף טוב עבור חיטה, שהוא ללא גלוטן. באתיופיה, פנקייק מקמח טף מותסס הנקרא אינג’רה הוא המזון הבסיסי שלהם. המניהוט טפיוקה (קסאווה) רק עבור A, B2 (לא secretor), O1 (secretor). קמח טפיוקה הקנס עושה קלסר טוב להחליף גלוטן מתכוני האפייה ביותר עבור סוגי הדם אלה. איפה המניהוט הוא גדל, הוא מזון בסיסי. אפילו העלים הם בישלו ואכלו כמו תרד. מוצרי סגו לא עבור AB. עבור כל סוגי הדם האחרים, קמח סאגו קנס עושה קלסר טוב להשתמש עם מרכיבי אפייה אחרים כתחליף קלסרים מבוסס מסטיק כי הם לא ממש מתאימים לכל סוג דם.

דגנים וקטניות לא עבור כל סוג דם דיאטה ללא גלוטן

כל מוצרי חיטה, שעורה, לחם איסיים, לחם יחזקאל, כוסמין, שיפון, שיבולת שועל / סובין מכילים גלוטן, ללא קשר להיות מתאים לסוג הדם שלך. אם אינך לסבול גלוטן, אז להימנע מהם מדי. מוצרי סויה שעועית הכוללים הקרום החיצוני הם מסוכנים. במיוחד סויה חלב נעשה מתוך פולי סויה כולו. לקרוא את התווית! הסיבה לכך היא הכיסוי החיצוני מכיל מעכבי טריפסין חזקים שאינם מובטלים במהלך עיבוד. זה יכול לגרום חלוקת תאים בלתי מוגבלת ושכפול. אם קיימת אפשרות של סרטן, הוא חדשות רעות. שעועית הסויה היא אסטרוגניים, העדפת שכפול תא מלכתחילה. כנ”ל לגבי סויה במזונות לחיות מחמד.

בצק שיפור סוכנים מתאימים לכל סוגי הדם

ביצים לתת הטבות דמויות גלוטן ולשפר את הערך התזונתי. (* לא עבור טבעונים). אבקת אפייה (מסודת חומצה ציטרית), פקטין תפוח, שמרי האופה, אגר. התססת כוסמת או טף במשך כמה ימים משפרת את הבלילה משמשת להכנת פנקייק. אורנג ‘, לימון ומוח אשכולית. טכניקה ייחודית זו גם מוסיפה סיבים, פקטין וחומרים מזינים מועיל מאפים.

בצק שיפור סוכנים: Limited התאמת

קמח תפוח אדמה עבור AB, B1 (secretors). עמילן בסדר זה מוסיף מרקם גמיש, גומי כדי אפייה, כך להגביל את הסכום 10 מ”ל לכל אורז 250 מ”ל או תערובת הקמח. אכילת כמויות גדולות של מוצרים המכילים אותו גורם עיכול חמור בכמה סוגי הדם האחרים. (בעלי הוא סוג דם A-secretor ולא יכול לעכל את זה בכלל! למרבה המזל הוא לא חיטה או גלוטן סובלני.) קמח טפיוקה עבור A, B2, O1 (secretor). להוסיף 10-15 מ”ל של עמילן קנס לכל 250 מ”ל של קמח אורז או קמח מעורב. אם אתה לא מצליח לקנות את הקמח, לנסות שחיקה אותו, אבל הוא נשאר גם גרגירים. אתה יכול לנסות השריה ובישול טפיוקה לגיל. להשתמש בחלק הזה ולמזג אותו עם החלק הנוזלי של המתכון שלך כדי לקבל אותו חלק וקטיפתי.

נסה על ג’לי 30 מ”ל לכל קמח 250 מ”ל. קמח סגו לא עבור AB. להוסיף 10-15 מ”ל לכל 250 מ”ל של קמח אורז או קמח מעורב. אם אתה לא יכול למצוא את עמילן בסדר, לנסות לבשל אותו באמצעות ג’לי, מעורבב עם החומרים היבשים. נסה על ג’לי 30 מ”ל לכל קמח 250 מ”ל. מבושל בטטה: לא עבור א מבושל או במיקרוגל ולאחר מכן קלוף, פרוסת בטטה ניתן מחית עם קמח אורז קטן בצורת לתוך קציצה לטיגון ואפייה. בטטה מבושלת גם משפרת תערובת עוגה אם אתה משתמש ביצים.

כל סוגי הדם להימנע:

מסטיק נכאת, carrageenan, גואר גם, קסנטן-גאם בערבית. (אם בלתי נמנעת או מביך מבחינה חברתית, קצת לא יגרום אי נוחות יותר מדי אלא אינם כוללים אותם במתכונים שלך.) אתה יכול להתייחס להנחיות שלי על שומנים, שמנים, מוצרי חלב, סוכר לקבלת מידע נוסף על מרכיבים אפייה. ברגע שאתה יודע מה סוג הדם שלך אז גבש רשימה של מה אתה הולך להשתמש מעתה והלאה. יש המון רשימות סוג הדם זמינים באינטרנט אבל לוודא שהם כוללים רשימות עבור מעמד secretor שלך. חלק מן המבוגרים לא. זכור כדי למנוע גלוטן לאורך הדרך.