איך לכווץ במהירות את בטן השומן

בטן שומן קשורה למחלות שונות מכיוון שהיא השומן המזיק ביותר בגופך. מלבד אימון, הימנעות מג’אנק פוד ואלכוהול הן בין הדרכים לקבל בטן שטוחה. בנוסף, עיין בטיפים אלה כיצד לשרוף שומן בבטן בפחות משבוע.

1. כלול תרגילי אירובי בשגרת היומיום שלך

אם אתה רוצה לשרוף שומן מהר אין להסתובב באימון אירובי. מחקרים מראים כי זוהי צורת הפעילות הגופנית היעילה ביותר להפחתת שומן בבטן. על ידי שריפת קלוריות רבות בריאותך הכללית תשתפר. מכאן, התחילו לבצע אימונים בעצימות גבוהה של שיעורי ריצה, שחייה או אירובי, אך קחו בחשבון שתדירות ומשך הם חיוניים לתוצאות מספקות.

2. הפחיתו פחמימות מזוקקות

יש להימנע מצריכת פחמימות מזוקקות בכדי לאבד שומן סביב אזור הבטן ובריאות מטבולית טובה. אין צורך להקפיד על תזונה דלה בפחמימות, אולם יש להחליפה בפחמימות לא מעובדות. במקום לחם לבן, אורז לבן וסודה, אכלו יותר ירקות ודגנים מלאים.

3. הוסף דגים שומניים לתזונה שלך

דגים שומניים כמו סלמון, סרדינים או טונה הם חלבון איכותי ועשיר בחומצות אומגה 3. על ידי אכילה של 2-3 מנות בשבוע תוכלו להפחית את הסיכון למחלות כמו מחלות לב וגם לשרוף את שומן הבטן. מחקרים גילו כי לשומני אומגה 3 יש יכולת להפחית שומן קרביים הנמצא סביב הבטן.

4. התחילו את היום בארוחת בוקר עשירה בחלבון

התחילו את היום עם יוגורט יווני, שייק חלבונים, חלבונים מקושקשים או דייסה. לאחר אכילת חלבונים בבוקר, תרגישו מלאים עד ארוחת הצהריים ללא ייסורי רעב. חלבונים מעלים את קצב חילוף החומרים תוך שמירה על מסת השריר במהלך הירידה במשקל. ניתן להוסיף חלבונים כמו ביצים, דגים, עוף, שעועית או חלב בכל ארוחה אחרת.

5. שתו מספיק מים

גם אם אינך רוצה לרדת במשקל, שמירה על לחות חשובה לבריאותך הכללית. שתייה של 4 עד 5 ליטר מים בכל יום מומלצת ותשרוף יותר קלוריות. כמו כן, שתייה ממש לפני האכילה מפחיתה את התיאבון כמו גם את צריכת הקלוריות. הקפד להימנע מכל משקאות אחרים המכילים הרבה סוכרים וקלוריות. שתיית מים חמים עם לימון בבוקר על קיבה ריקה עוזרת להניע גם את חילוף החומרים ואת מערכת העיכול.

6. צמצמו את צריכת המלח שלכם

מלח נצרך שומר על מים וגורם לבטן להרגיש נפוחה. לפני הרכישה יש לוודא שתווית התזונה אינה מציינת רמות נתרן גבוהות מאחר ומזון מעובד מורכב ממלח, תוספת סוכר ושומנים לא בריאים.

7. צרכו סיבים מסיסים

בדומה לחלבונים, סיבים מסיסים גורמים לך להרגיש שובע במשך כמה שעות כדי שלא תצטרך לצרוך עודפי קלוריות מיותרים בארוחה שלך. סיבים מסיסים סופגים מים ויוצרים ג’ל המוריד את ספיגת השומן – דבר טוב למי שמבקש לרדת במשקל. אתה יכול למצוא אותם בשעורה, אגוזים, זרעים, שעועית ועדשים.