איזה מאכלים יש לאכול ונמנע עבור חולים עם לחץ דם גבוה

לחץ הדם שלך משתנה כל הזמן כמו שאתה עושה סוגים שונים של פעילות גופנית. הטווח הנורמלי של לחץ דם הוא בין 120/80 מ”מ כספית ל 139/89 מ”מ כספית, וכל דבר יותר בטווח הזה יפלו תחת הקטגוריה של לחץ דם גבוה. אם לחץ הדם נשאר בצד הגבוה רוב הזמן, זה אומר שהאדם סובל מלחץ או יתר לחץ דם דם גבוה.

לחץ דם גבוה הוא אחד הגורם לסיבוכים בריאותיים רבים כגון שבץ, מחלות כליות, ותנאי קטלני אחר. לכן, אם אתם לפתח את המצב הזה, הוא חיוני, כי אתה לנקוט צעדים כדי לשמור את זה תחת סימון. ישנם כמה דוס ואל כי אתה צריך לעקוב בנוגע לתזונה. הפוסט הבא דן מזונות שכדאי להימנע ו לכלול בתזונה לשלוט בלחץ הדם שלך.

מזונות שיש להימנע מהם בלחץ דם גבוה

אנו דורשים מזון כדי לספק לנו תזונה; עם זאת, לפעמים מזונות מסוימים עלולים לעשות לנו יותר נזק מתועלת. זה עלול לקרות במיוחד כאשר אתה סובל ממצב רפואי עלולים לגרום לחלק פריטי מזון מחוץ לתחום עבורכם. יתר לחץ דם או לחץ דם גבוה הוא סוג דומה של מדינה שדורש ממך לפקח על צריכת פריטי מזון מסוימים. הנה כמה מאכלים להימנע יתר לחץ דם:

1. בשרים ארוזים או מעובד

בשרים מעובדים או ארוז זמינים בחנויות המקומיות הם מוחלטים ללא שום. בשרים מעובדים אלה נטענים עם כמויות גבוהות של נתרן, ועוד כמויות של נתרן מזיקים ללחץ דם שלך. הימנע כל מיני פריטי בשרים ארוזים.

2. פריטי מזון קפוא

אם היית לערום את המקרר שלך עם כל המיני קפוא מוכנות לאכול ארוחות, הגיע זמן כי אתה מכניס מחאת ההרגל הזה. פריטי המזון קפואים כגון פיצות, מנות עוף, פסטה וכו ‘לא נטענים רק עם חומרי משמרים מזיקים, אך פריטים אלה גם מלאים נתרן, וזה מזיק ללחץ הדם שלך.

3. מזונות משומרים

האם אתה אחד מאותם, מי להתענג אפונת שימורים, קטניות או שימורים כגון אחרים בגלל אילוצי זמן או מסיבה אחרת כלשהי. ובכן, מוצרים אלה הם עשירים במלח, ואם אתם רוצים לראות את לחץ הדם שלך בטווח הבריא, אז אתה חייב לשים לזה קץ להרגל הזה.

4. אלכוהול

כמויות מתונות של אלכוהול עשויה להיחשב מתאים הלב שלך. עם זאת, שימוש מופרז באלכוהול הוא נורא עבור בריאותך. הסיבה לכך היא עלייה בכמויות האלכוהול בגוף מובילה לעלייה במשקל והתייבשות. שני תנאים אלה עלולים להעלות את לחץ הדם שלך.

5. בייקון

אם יש לך בייקון מדי יום ארוחת בוקר שלך או שאתה להתענג תענוג בשר זה על בסיס קבוע, להיות מוכנים להתמודד בנטל. הסיבה לכך היא בייקון הוא לא רק בשומן, אך היא מכילה גם כמויות גבוהות יחסית של נתרן בו. אז, בפעם הבאה שאתה לזלול חתיכת בייקון, קח זאת בחשבון.

6. גבינות מותכות

חטיבה שיש לחמניות, לחם או פסטה שלך טעון בהנאה חלב זה. ובכן, גבינה גם מכילה כמות גבוהה של מלח וכך עדיף להימנע מכך. עם זאת, אם אתם רוצים לאכול גבינה, לבחור את אלו עם שום ומלח וגם לפקח הצריכה.

7. מעדנים סיניים

יתכנו מעט מאוד אנשים בעולם שלא יכול להימצא אוכל סיני. עם זאת, אם אתה חולה עם בעיה בלחץ דם גבוה, הקפד להגביל את הצריכה של אוכל סיני. גם כאשר אתה מזמין מנות סיניות לוודא שאתם בוחרים אלה מאודים או מבושלים ולא מטוגנים עמוקים או אלה מוקפצים רטבים רבים מדי.

8. משקאות המכילים קפאין

משקאות המכילים קפאין כמו קפה ותה הם מזיקים משום שהם גורמים לעלייה מהירה בלחץ הדם שלך. הסכומים העודפים של משקאות אלה עלולים לעורר את בלוטות יותרת הכליה כי לשחרר חומרים אדרנלין וכמויות עודפות של קורטיזול, אשר בתורו להגדיל את לחץ הדם שלך.

9. מוכן לאכול מרקים

כדי לרסן כי רעב לשעה מוזר, אחת הדרכים הקלות ביותר הוא על ידי בחירה מוכן לאכול מרקים. מוכן אלה לאכול מרקים הם לא רק טעימים, אבל הם יכולים להתבצע בתוך זמן קצר. עם זאת, מרקים אלה מכילים כמויות גבוהות של מלח נתרן, שהוא מסוכן בשבילך אם יש לך יתר לחץ דם. בכל פעם קונה מרקים אלה, לחפש את תווית המרק עם מלח פחות ופחות נתרן.

10. חמוצים

היום שלך כדי הארוחות מסודרות ביום הופך מעניין יותר עם חמוצים. עם זאת, חולים לחץ דם גבוה צריכים לשמור חמוצים במפרץ בגלל חמוצים נטענים עם מלח. ייתכן לשטוף את החמוצים תחת מים זורמים להיפטר של מלח הנוסף אם תרצו להתענג אותו מדי פעם.

מזונות כדי לכלול בתזונה כדי לשלוט בלחץ דם גבוה

איפה אתה צריך לעשות כמה פשרות לגבי פריטים מסוימים מזון כאשר אתה סובל מיתר לחץ דם, ישנם מזונות אחרים שאתה צריך לכלול בתזונה כדי לעזור לך לשלוט בלחץ הדם שלך. להלן כמה מזונות לחולי לחץ דם גבוה או כמה מזונות עבור יתר לחץ דם שניתן לכלול בתזונה הרגילה שלך:

1. בננות

בננה היא מזון פלא המסייעת בניהול רמות לחץ הדם בגוף. פרי זה הוא גבוה ב אשלגן הוכח להסדרת לחץ דם. כמו כן, אשלגן הוא יעיל מזעור ההשפעות של נתרן. עם זאת, אם אתם סובלים מכל מיני סוגים של מחלות כליה, אתה צריך לנקוט בזהירות תוך צריכת מזונות עשירים באשלגן.

2. פירות יער

בריס גם לעזור בהורדת לחץ דם גבוה. זה קורה בשל נוכחותם של פלבנואידים, תרכובת טבעית כי הוא מועיל במניעת יתר לחץ דם והורדת רמות הסוכר בדם.

3. ירקות ירוקים

ירקות עליים ירוקים כגון תרד, כרוב עלים, חסה, מנגולד וכו ‘הם עשירים באשלגן. אשלגן הוא יעיל להיפטר עודף נתרן מהגוף דרך השתן. עם זאת, הקפד לבחור את הירקות הטריים כי אלה המשומרים הוסיפו מלח רמות גבוהות של נתרן אותם.

4. סלק

צמחי צבע אדום העמוקים התוססים זהו מקור עשיר של תחמוצת חנקן. תרכובת זו מסייעת בהורדת לחץ הדם על ידי הרחבת כלי הדם. סלק יכול להיות שהיו חיים, מבושלים, מאודים או מוקפצים טופס. טפל ירקות שורש זה בזהירות כפי שהוא יכול ללכלך את הבגדים ואת הידיים שלך.

5. שיבולת שועל

שיבולת שועל היא אופציה אידיאלית אם אתם מחפשים פריט מזון שיכול לעזור בניהול יתר לחץ הדם שלך. שיבולת שועל הם דלים בנתרן, נמוכה בשומן אבל הם מקור גבוה של סיבים, מה שהופך אותם מתכון אידיאלי במאבק בעיות לחץ דם. שיבולת שועל ניתן היה הבוקר שלכם.

6. שום

אם אתה מקבל שאובחנת עם יתר לחץ דם, אחד אמצעי המתקנת הראשונים לגבי מזון שניתן לך יהיה שום. ירקות שורש ריח חריף זה גבוה ב תחמוצת חנקתית. ותחמוצת חנקן מסייעת vasodilatation, מה שאומר שזה עוזר בהרחבת העורקים שלך. שום הוא עשב רב-תכליתי ויכול לשמש בצורות רבות.

7. רימונים

פרות אדומים זו כוללים זרעי פנינים, אשר גם מועילים נלחם יתר לחץ דם. על פי אחד המחקרים, הוכיח כי צריכת כוס מיץ רימונים כל יום עד חודש סייעה בהורדת לחץ הדם. פרי זה יכול היה להיות בצורה של פירות, מיץ או שזה יכול להיות גם הוסיף סלטים או שייק שלך.

8. שוקולד מריר

אם אתה אוהד שוקולד מריר, אז הידיעה הזאת עשויה לבוא כהפתעה נעימה כי אכילת שוקולד מריר יכול לעזור לך להתמודד עם הבעיה לחץ דם גבוה שלך. עובדה זו גם הוכחה במחקר שנערך לאחרונה כי צריכת שוקולד מרייר על בסיס קבוע הנלחם יתר לחץ דם.

9. דגים

אכילת דגים כמו סלמון, מקרל ודגים אחרים כאלה כי הם מקור טוב של חלבון רזה. דגים להיות מקור טוב לחומצות שומן אומגה 3 לא רק לעזור בהורדת רמות הטריגליצרידים אבל זה גם לסייע בהפחתת הדלקת. דגים כגון פורל נמצאים בשפע ויטמין D, שהוא גם שימושי בהורדת לחץ דם.

10. קיווי

קיווי נטענים עם ויטמין C, ויטמין A אשר יכולים לעזור משמעותית בשיפור רמות לחץ הדם. על פי מחקר, אנשים שצרכו כשלושה קיווי ביום שנצפו ירידה ניכרה בלחץ הדם שלהם עד סוף שמונה שבועות. אתה יכול לאכול את הפרי או להוסיף סלטים ופירות שלך, שייקים או שייק.

אם יש לך שאובחן עם לחץ דם גבוה, זה הכרחי כי אתה לבצע שינויים באורח חיים ולאמץ אורח חיים בריאים שעשויות לעזור לך בניהול מצבך טוב יותר. לא כולל ולרבות מזונות מסוימים מהתזונה יכולה ללכת דרך ארוכה בהתמודדות עם המצב שלך. בדוק עם רופא הבריאות שלך בכל פעם שאתה רוצה לעשות חיים משמעותיים או שינויים תזונתיים.