אוקסיטוצין הוא הורמון האהבה – האם זה אמת או בדיה?

ביוכימיים המיוצרים אוקסיטוצין במוח הנקרא חתמה תרבות פופולרית בשנים האחרונות כמו הורמון “אהבה, מתלטפים או מליטה”. כלומר הרבה לבחירה. אוקסיטוצין ממלא תפקיד בייצור התכווצויות בלידה בעזרה בהנקה, אבל ידענו כי במשך יותר ממאה שנה. ניסויים ב 1990 הראה כי זה היה אינסטרומנטלי המובילים נברני הערבה, ידועה התנהגות מונוגמיות שלהם, לבחור בן זוג לכל החיים. מחקרים מאוחרים יותר ואז דגים כי כימי תורם לסמוך ואינטראקציות חברתיות אצל בעלי חיים שונים, כולל בני אדם.

לאחר מחקר הנברן, עניין פפטיד החומצה תשע אמינו החל לעלות. בשנת כלכלן דיבורי TED פול זאק קרא לזה “המולקולה המוסרית” בגלל זיקתה אמון, אמפתיה ושגשוג. השוק מהפך-מוח DIY אינטרנט אז לקח את מם. מעבדות Vero של דייטונה ביץ ‘, פלורידה., מוכרים “חבר” תרסיס האוקסיטוצין עבור 79 $ המתיימרים לחזק את הקשרים במקום עבודה ולהגדיל מודעות עצמיות חיוביות. החברה גם לצאת עם תרסיס שלו-ו-לה למשוך שמשלב האוקסיטוצין עם פרומונים משיכת למין כימי המסייעות עכברים לקבל אותו, אבל שתפקידיו מעוררי התנהגות חיזור אצל בני אדם שנוי במחלוקת קשה. (חוקרי לומדים האוקסיטוצין להזהיר קונים פוטנציאליים הרחק רכישות אלה, ואמרו כי שימוש ארוך טווח בבני אדם לא נחקר).

זה לא כל שיווק פלצבו, אולם. גוף מהותי של מחקר עולה כי אוקסיטוצין לבין וזופרסין נקרא מולקולה הקשורה לקדם סוגים שונים של התנהגות חברתית. המשתתפים במחקר אחד כי המעורבים לשחק משחק ההשקעות מפוצל מעל כסף יותר בנקאי השקעות לאחר לקיחת לרחרח. רמות האוקסיטוצין עלו במחקר של הורים חדשים כפי שהם התרגלו לחיות עם התינוקות שלהם. וזה ניסויים נמצאים כעת בעיצומם להעריך אם תרסיס האוקסיטוצין עשוי לסייע להפיג חלק הגירעונות החברתיים של ילדים צעירים שאובחנו עם אוטיזם.

יש אוקסיטוצין לזה גם צד אחר שעושה את זה למשהו פחות אהבת שיקוי מס 9. מחקר שנערך לאחרונה מראה כי זה יכול להגביר זיכרון שלילי של חוויה חברתית כגון הזכירה של הבוס שלך צועקת לך בפרצוף מול עמיתים לעבודה. זה אולי אפילו להגדיל את הסבירות של תוקפנות ואלימות כלפי אחרים שאינם חלק מהקבוצה החברתית שלך.

אוקסיטוצין ללא עוררין יש השפעה על קשרים חברתיים, אך השפעתה עלולה תלוי בכבדות על נסיבות. השעון למדע איגוד הפסיכולוגים האמריקאי היו שני ציטוטים גדול מן המדענים על האוקסיטוצין כי מזהירים מפני pigeonholing אותו כבעל כל תפקיד קבוע המסדירים יחסים חברתיים: “אוקסיטוצין הוא לא הורמון האהבה”, אומר לארי יאנג מאוניברסיטת אמורי. “זה הופך אותנו במידע חברתי המאפשר לנו לנתח אותו ברזולוציה גבוהה יותר.”

ומן Shelley טיילור מאוניברסיטת קליפורניה, לוס אנג’לס: “זה אף פעם לא רעיון טוב כדי למפות את הפרופיל הפסיכולוגי על הורמון; אין להם פרופילים פסיכולוגיים.” כלומר זה יכול להיות זמן מה, אם בכלל, לפני שאתה מסוגל להחריף את ההרגשה Lovin עם ניחוח של משאף, עדיף להישאר עם קברנה ואת תוסס.