Як захистити наші вуха і слух

Як тільки ваш слух пошкоджений, він пропав назавжди. Ось чому ми підвищуємо обізнаність про поширеність втрати слуху, важливість ранньої діагностики та варіанти вжиття заходів, щоб знайти найкраще рішення слуху для ваших потреб. Не чекайте, поки стане занадто пізно, щоб почати доглядати за своїми вухами! Ось 9 способів захистити наші вуха та здоров’я слуху.

Використовуйте беруші від гучних звуків

Приблизно 15% людей мають втрату слуху через шум через гучну роботу або дозвілля. Клуби, концерти, газонокосарки, бензопили та будь-які інші звуки, які змушують вас кричати, щоб людина поруч з вами чула ваш голос, створюють небезпечні рівні звуку. Затички для вух зручні та їх легко отримати. Ви навіть можете запропонувати вам підігнати для ваших вух пару на замовлення у місцевого постачальника послуг слухового апарату. Беруші для музикантів — це спеціальні беруші з фільтрами, які дозволяють людині чути розмови та музику, але при цьому знижують шкідливий рівень звуку, зберігаючи якомога ближчу якість оригінального звуку.

Зменшіть гучність

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, 1,1 мільярда підлітків і молодих людей у ​​всьому світі піддаються ризику втрати слуху через шум через небезпечне використання аудіопристроїв. Якщо ви любите насолоджуватися музикою через навушники або навушники, ви можете захистити свої вуха, дотримуючись правила 60/60. Рекомендується слухати в навушниках на гучності не більше 60% не більше 60 хвилин на день.

Особливо небезпечні вкладиші, оскільки вони кріпляться безпосередньо біля барабанної перетинки. Якщо можливо, виберіть навушники-вкладні. Не забувайте, що будь-яка гучна музика, а не лише музика, яка відтворюється через навушники, створює ризик втрати слуху через шум. Якщо ви організуєте соціальну подію, тримайте музику на гучності, яка не змушує людей кричати, щоб вести розмову.

Дайте вухам час відновитися

Якщо ви піддається впливу гучних звуків протягом тривалого періоду часу, наприклад, на концерті або в барі, вашим вухам потрібен час, щоб відновитися. Якщо ви можете, час від часу виходьте на вулицю на п’ять хвилин, щоб дати їм відпочити. Дослідники виявили, що вашим вухам потрібно в середньому 16 годин тиші, щоб відновитися після однієї гучної ночі.

Припиніть використовувати ватні тампони у вухах

Люди зазвичай використовують ватні тампони, щоб очистити вушний прохід від воску, але це точно не рекомендується. Трохи сірки у вухах – це не тільки нормально, але й важливо. Вуха є органами самоочищення, а віск запобігає потраплянню пилу та інших шкідливих частинок в канал. Крім того, вставляючи будь-що в слухові проходи, ви ризикуєте пошкодити чутливі органи, як-от барабанну перетинку.

Якщо у вас є надлишок воску, ви можете акуратно протерти навколо каналу вологим рушником. Ви також можете використовувати розчин для видалення вушної сірки протягом кількох ночей. Це пом’якшує віск, і він в кінцевому підсумку витече сам. Найкраще рішення – це завжди звертатися до професійної думки та допомоги, коли це можливо.

Тримайте вуха сухими

Надлишок вологи може дозволити бактеріям проникнути і атакувати слуховий прохід. Це може викликати вуха плавця або інші види вушних інфекцій, які можуть бути небезпечними для вашого слуху. Обов’язково протріть вуха рушником після купання або плавання. Якщо ви відчуєте воду у вусі, нахиліть голову набік і злегка потягніть за мочку вуха, щоб вода вийшла. Ви також можете забезпечити, щоб ваші вуха залишалися сухими та здоровими, використовуючи спеціально підібрані беруші для плавців, які блокують потрапляння води в слуховий прохід. Вони чудово підходять як для дорослих, так і для дітей, і вони творять чудеса, запобігаючи появі вуха плавця. Запишіться на прийом до свого місцевого спеціаліста зі слухового апарату, щоб отримати його.

Вставай і рухайся

Чи знаєте ви, що фізичні вправи корисні для ваших вух? Це правда. Кардіо-вправи, такі як ходьба, біг або їзда на велосипеді, сприяють припливу крові до всіх частин тіла, включаючи вуха. Це допомагає внутрішнім частинам вух залишатися здоровими та працювати з максимальним потенціалом. Будьте в безпеці! Під час їзди на велосипеді завжди надягайте шолом. Якщо ви впадете і вдаритеся головою, струс мозку може пошкодити ваш слух.

Контролюйте рівень стресу

Стрес і тривога були пов’язані як з тимчасовим, так і з постійним шумом у вухах (фантомний дзвін у вухах). Високий рівень стресу призводить до того, що ваше тіло переходить у режим бою чи втечі, що є інстинктивною реакцією, яка наповнює ваше тіло адреналіном, щоб допомогти вам боротися або втекти від небезпеки. Цей процес чинить великий тиск на ваші нерви, кровотік, тепло тіла тощо. Зазвичай вважається, що цей тиск і стрес можуть потрапити у внутрішнє вухо і сприяти симптомам шуму у вухах.

Проходьте регулярні огляди

Попросіть свого лікаря первинної ланки включити обстеження слуху у ваші регулярні огляди. Оскільки втрата слуху розвивається поступово, вам також рекомендується щорічно проходити консультації зі слухом у фахівця зі слухом. Таким чином, ви з більшою ймовірністю розпізнаєте ознаки втрати слуху та вживете заходів, як тільки це зробите. Важливо вжити заходів, оскільки нелікована втрата слуху, окрім погіршення якості життя та міцності стосунків, була пов’язана з іншими проблемами зі здоров’ям, такими як депресія, деменція та серцеві захворювання.

Приймайте ліки тільки за вказівкою

Деякі ліки, такі як нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як аспірин, ібупрофен і напроксен, іноді можуть сприяти втраті слуху. Обговоріть ліки зі своїм лікарем, якщо ви стурбовані тим, що вони вплинуть на ваш слух, і приймайте їх лише за вказівкою.