Про що ми повинні знати Cerebral Palsy

Є деякі ознаки, які можуть вказувати на церебральний параліч у дитини. Не всі ознаки видно при народженні, і вони можуть стати більш очевидними у міру розвитку немовлят.

Симптоми у немовлят

 • Низький м’язовий тонус (дитина відчуває себе «гнучкою», коли її піднімають)
 • Неможливо підняти власну голову, лежачи на животі або в сидячому положенні
 • М’язові спазми або відчуття скутості
 • Погане управління м’язами, рефлекси та постава
 • Затримка розвитку (не може сісти або самостійно перекинутися до 6 місяців)
 • Труднощі з годуванням або ковтанням
 • Віддає перевагу використовувати одну сторону свого тіла

Знаки для малюків / дітей

Хоча мозок малюків / дітей з церебральним паралічем залишається пораненим, травма не погіршується в міру їх розвитку.

Залежно від рівня тяжкості церебрального паралічу, малюки та діти можуть відчувати такі труднощі з фізичним розвитком, як:

 • не ходити до 12-18 місяців
 • не говорити простих речень до 24 місяців

Якщо ваша дитина не досягає цих етапів або вони мають деякі ознаки церебрального паралічу, можливо, вам доведеться поговорити зі своєю медсестрою раннього дитинства, терапевтом або педіатром.

У штаті Новий Південний Уельс питання, що стосуються етапів розвитку, описані в Книзі особистих медичних записів (Блакитна книга), що надається сім’ям під час народження дитини.

Коли діагностується ДЦП?

Церебральний параліч – це складна інвалідність, і діагностика не завжди є простим процесом. Лікарі можуть запідозрити церебральний параліч, якщо дитина має повільний моторний розвиток, жорсткий або гнучкий тонус м’язів або виявляє незвичні пози.

Час різниться, коли батькам ставлять офіційний діагноз, що їхня дитина страждає на церебральний параліч. За дуже недоношеними дітьми, як правило, ретельно спостерігають, і вони можуть пройти раннє МРТ (магнітно-резонансне дослідження). Однак більшість дітей з ДЦП не народжуються недоношеними. Більшість з них народжуються в доношені терміни, і лише тоді, коли вони не відповідають звичним вікам для немовлят, розглядається будь-яка форма інвалідності. МРТ може показати, що вони мають травму головного мозку, але на цьому етапі часто рано прогнозувати вплив.

Загальну оцінку рухів можна проводити від народження до досягнення 5-місячного віку. Це сильний провісник церебрального паралічу, особливо коли на МРТ спостерігаються певні зміни мозку. Однак загальна оцінка рухів не може передбачити тяжкість церебрального паралічу.

Якщо загальна оцінка рухів показує, що дитина перебуває під загрозою ДЦП, тоді втручання може розпочатися якомога раніше.

Як лікарі діагностують церебральний параліч?

Вони будуть приділяти особливу увагу рухам дитини, як їх довільним рухам, так і м’язовому тонусу.

У деяких дітей можуть бути дуже розслаблені, гнучкі м’язи, тоді як у інших жорсткі, напружені м’язи. Лікарі також будуть шукати будь-які незвичні пози або якщо дитина надає перевагу одній стороні над іншою. Сканування, таке як МРТ або КТ, може призначити лікар.

Одне з розладів батьків полягає в тому, що іноді діагностика може зайняти багато часу, при повторних обстеженнях та відвідуванні фахівців.

Можливо, це пов’язано з легкою формою церебрального паралічу у дитини, але може бути й тому, що лікар повинен переконатися, що це не інший тип рухових розладів, який може прогресувати (з часом погіршуватися).

Лікування церебрального паралічу

Хоча церебральний параліч є інвалідністю протягом усього життя, існує багато втручань, які можуть допомогти зменшити його вплив на організм та якість життя людини. Інтервенція – це послуга, спрямована на поліпшення стану ДЦП та повсякденного досвіду людини, яка живе з ним.

Дітей з церебральним паралічем може підтримувати команда професіоналів, включаючи медичних працівників та служби підтримки на місцях, які спільно допомагають дитині та родині досягти своїх цілей.

У підлітковому віці та на початку 20-х років багато молодих людей стають все більш відповідальними за своє здоров’я та добробут. До їх команди можуть входити медичні працівники та загальнодоступні громадські організації, такі як фітнес-тренери.

Чи можна запобігти або вилікувати ДЦП?

В даний час не існує способу повністю запобігти або вилікувати церебральний параліч. Заходи охорони здоров’я, такі як обов’язкові ремені безпеки, огородження басейну та щеплення проти краснухи, продовжують запобігати деяким ХП. Нещодавно було введено кілька втручань для немовлят з високим ризиком для зменшення ризику або тяжкості церебрального паралічу. Три приклади:

 • Охолодження – Новонароджені діти, які перенесли черепно-мозкову травму через нестачу кисню на момент народження (гіпоксична ішемічна енцефалопатія), можуть лікуватися за допомогою охолодження. Охолодження або легке переохолодження передбачає незначне зниження температури тіла немовляти і має на меті зменшити вплив черепно-мозкової травми.
 • Антенатальні стероїди – одноразовий курс стероїдів, який проводять матерям, яким загрожує передчасне народження дитини, зменшує ризик церебрального паралічу їхніх дітей.
 • Сульфат магнію – при введенні вагітним матерям, які мають високий ризик передчасних пологів, сульфат магнію може допомогти захистити немовлят від мозкової травми, що призводить до дитячого церебрального паралічу.

Ось що ви повинні знати про церебральний параліч. Написавши цю статтю, ми сподіваємось, що кожен може перешкодити їй якомога швидше.