Профілактика раку молочної залози: Як зменшити ризик розвитку раку молочної залози

Якщо ви стурбовані раком молочної залози, ви можете бути здивовані, якщо є кроки, які можна зробити в напрямку профілактики раку молочної залози. Деякі фактори ризику, такі як історія сім’ї, не можуть бути змінені. Тим не менш, є зміни способу життя ви можете зробити, щоб знизити ризик.

Що я можу зробити, щоб зменшити свій ризик розвитку раку молочної залози?

Зміни в способі життя, як було показано в дослідженнях, щоб знизити ризик раку молочної залози навіть у жінок з високим рівнем ризику. Нижче перераховані кроки, які можна зробити, щоб знизити ризик:

  • Обмежте алкоголь. Чим більше алкоголю ви п’єте, тим вище ризик розвитку раку молочної залози. Загальна рекомендація , заснована на дослідженнях про вплив алкоголю на ризик раку молочної залози, щоб обмежити себе менш 1 порції в день, навіть в невеликих кількостях збільшує ризик.
  • Не палити. Накопичені дані свідчать про зв’язок між курінням і ризиком раку молочної залози, особливо у жінок в пременопаузі. Крім того, не курити один з кращих речей , які ви можете зробити для вашого здоров’я в цілому.
  • Контролюйте свою вагу. Надмірна вага або ожиріння підвищує ризик розвитку раку молочної залози. Це особливо вірно , якщо ожиріння відбувається пізніше в житті, особливо після менопаузи.
  • Будьте фізично активні. Фізична активність може допомогти вам підтримувати здорову вагу, який, в свою чергу, допомагає запобігти раку молочної залози. Для більшості здорових дорослих, Департамент охорони здоров’я та соціальних служб рекомендує не менше 150 хвилин на тиждень помірної аеробного активності або 75 хвилин енергійної аеробної активності в тиждень, плюс силові тренування принаймні два рази на тиждень.
  • Годувати грудьми. Грудне вигодовування може грати певну роль в профілактиці раку молочної залози. Чим довше ви будете годувати грудьми, тим більше захисний ефект.
  • Граничні дози і тривалість гормональної терапії. Поєднання гормональна терапія в протягом більш ніж трьох до п’яти років збільшує ризик розвитку раку молочної залози. Якщо ви приймаєте гормональну терапію для лікування симптомів менопаузи, зверніться до свого лікаря про інші варіанти. Ви можете бути в змозі управляти своїми симптомами з негормональних методів лікування і лікарських препаратів. Якщо ви вирішили , що вигоди від короткострокової гормональної терапії переважують ризики, використовуйте найнижчу дозу , яка працює для вас і по- , як і раніше мати ваш лікар контролювати тривалість часу , коли ви приймаєте гормони.
  • Уникайте впливу радіації і забруднення навколишнього середовища. Методи медико-візуалізації, такі як комп’ютерна томографія, використання високих доз радіації. Хоча необхідні подальші дослідження, деякі дослідження показують зв’язок між раком молочної залози і радіаційного опромінення. Мінімізувати можливі перешкоди при наявності таких тестів тільки тоді , коли це абсолютно необхідно.

Може здорова дієта запобігти раку молочної залози?

Харчування здорового харчування може зменшити ризик розвитку деяких видів раку, а також цукровий діабет, серцево-судинні захворювання та інсульт. Наприклад, жінки, які їдять середземноморську дієту з додаванням оливковою олією і змішаними горіхами можуть мати зменшений ризик раку молочної залози. Середземноморська дієта фокусується на основному на рослинній основі продуктів, таких як фрукти і овочі, цільні зерна, бобові і горіхи. Люди, які слідують середземноморської дієти вибирати здорові жири, як оливкова олія, більш вершкового масла і риба замість червоного м’яса. Підтримання здорового ваги також є ключовим чинником у профілактиці раку молочної залози.

Чи є зв’язок між протизаплідними таблетками і раками молочної залози?

Існує ряд доказів, що гормональна контрацепція, яка включає в себе протизаплідні таблетки і внутрішньоматкові засоби (ВМС), які виділяють гормони, підвищує ризик розвитку раку молочної залози. Але ризик вважається дуже мало, і зменшується після того, як ви припинити використання гормональних контрацептивів. Недавнє дослідження, в якому вказується зв’язок між гормональною контрацепцією і раком молочної залози визначається один додатковий рак молочної залози можна було б очікувати на кожні 7690 жінок, що використовують гормональну контрацепцію протягом принаймні одного року.

Обговоріть ваші протизаплідні варіанти з Вашим лікуючим лікарем в залежності від ваших конкретних потреб. Також розглянути переваги гормональної контрацепції, такі як контроль менструальної кровотечі і знижує ризик інших видів раку, включаючи рак ендометрія і раку яєчників.

Що ще я можу зробити?

Будьте пильні виявлення раку молочної залози. Якщо ви помітили будь-які зміни у ваших грудях, такі, як нові кускових або шкірних зміни, зверніться до лікаря. Крім того, зверніться до свого лікаря, коли починати мамографію і інші покази, засновані на вашій особистій історії.